• Головна
  • Які буковинські підприємства через заборгованість відключать від газу?
17:00, 28 березня 2017 р.

Які буковинські підприємства через заборгованість відключать від газу?

Які буковинські підприємства через заборгованість відключать від газу?

Станом на кінець березня 2017 року заборгованість бюджетних установ перед ТОВ «Чернівцігаз Збут» становить 9,6 мільйона гривень. Несплата коштів бюджетниками пов’язана з недоліками в системі закупівель та розрахунків за блакитне паливо. Як наслідок, 20 бюджетних організацій вже сьогодні залишаться без газопостачання.

Про це повідомляє прес-служба газовиків.

Наразі найбільша сума заборгованості в бюджетних установ, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів – 4,2 та 4,8 млн. грн. відповідно. Бюджетні установи, які фінансуються з обласного бюджету боргують 596 тисяч гривень.

Причиною виникнення заборгованості, стала недосконалість процедур проведення відкритих торгів для закупівлі природного газу. Адже відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», бюджетні установи зобов’язані проводити відкриті торги, проте, залежно від обраної процедури, термін їхнього проведення може затягуватися від 3 тижнів до 2 місяців.

«Така недосконала законодавча система зробила заручником як бюджетні установи, так і нашу компанію. Адже через накопичення боргів ми не в змозі своєчасно розрахуватися зі своїм постачальником газу та закупити нові обсяги палива. При цьому, враховуючи умови договору постачання, бюджетні організації зобов’язані вносити авансові платежі. Однак, ще від початку року, вони повністю не розрахувалися за спожитий газ в попередньому періоді», - пояснює директор ТОВ «Чернівцігаз Збут» Володимир Ляшенко.

Внаслідок накопичення заборгованості, ТОВ «Чернівцігаз Збут» направило 20 бюджетним організаціями попередження про відключення та вже сьогодні, 28 березня 2017 року, буде змушене припинити газопостачання боржникам.

Серед організацій, котрі сьогодні залишилися без газу:

— Державна установа Чернівецька установа виконання покарань;

— Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області;

— Чернівецьке ВКУ КНТЕУ;

— Чернівецький навчальний центр підготовки поліцейських;

— Чернівецький індустріальний коледж ДВНЗ;

— Чернівецький ОЛЦ МОЗ України ДУ;

— ЛВПДУ лабораторний центр на залізничному транспорті МОЗУкраїни;

— Відділ державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області.

Відповідно до чинного законодавства (п.13 розділу ІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2496) ТОВ «Чернівцігаз Збут» повинно припинити постачання природного газу для бюджетних організацій, якими порушені умови договору щодо проведення вчасної оплати за спожитий газ.

#борги #підприємства #газ
Оголошення
live comments feed...