• Головна
  • В Чернівцях вшанували пам'ять воїнів-визволителів міста (фото)
11:30, 29 березня 2017 р.

В Чернівцях вшанували пам'ять воїнів-визволителів міста (фото)

В Чернівцях вшанували пам'ять воїнів-визволителів  міста (фото)

Сьогодні, 29 березня, відзнчають 73-тю річницю визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.

З нагоди цієї дати, міська організація ветеранів поклала  квіти та вінки до пам'ятника воїнам-визволителям на Соборній площі, інформує кореспондент 0372.ua.

В заході взяли участь воїни-ветерани, мешканці міста, поліція та громадські активісти. Відзначення цієї дати в наш час є особливою річницею, адже зараз неспокійна пора для України, тому  чернівчани шукають паралелі між подіями давнини та АТО на Сході. Мешканці міста, особливо довгожителі, зізнаються, що ніколи не могли чекати на розвиток воєнного конфлікту між Україною та Росією. 

Нагадаємо, 29 березня 1944 року після 1028 днів німецько-фашистського поневолення у ході переможного наступу військ І-го і 2-го Українських фронтів під командуванням Костянтина Жукова та Івана Конєва місто було визволено, а у вересні - і вся Чернівецька область. Про ті дні Г. К. Жуков у своїй книзі “Спогади і роздуми” писав: “У ніч на 25 березня 64-та танкова бригада підполковника І. Н. Бойка захопила станцію Моша /на підступах до Чернівців/, де в цей час розвантажувався німецький ешелон з танками та боєприпасами, який захопили наші танкісти. 28 березня наші танкісти увірвалися на німецький аеродром. Тут у цей час готувались підняти у повітря десятки літаків противника – злетіти їм не вдалось. 29 березня частини 11-го гвардійського танкового корпусу генерала А. Л. Гетьмана та 24-ї стрілецької дивізії повністю визволили від німецьких окупантів місто Чернівці. Військова рада І-ї танкової армії вирішила поставити на п’єдестал танк лейтенанта П. Ф. Нікітіна”.

#воїни-визволителі #покладанняквітів #Соборнаплоща
Оголошення
live comments feed...