• Головна
  • Стало відомо, скільки мільйонів виділили на ремонт буковинських доріг
11:30, 31 березня 2017 р.

Стало відомо, скільки мільйонів виділили на ремонт буковинських доріг

Стало відомо, скільки мільйонів виділили на ремонт  буковинських доріг

Цьогоріч на Буковину чекає безпрецедентне фінансування капітального будівництва та ремонту доріг, каже заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк. З державного бюджету виділятимуть кошти не лише на ямковий ремонт. У пріоритеті дороги державного та міжнародного значення.

- Розпочато ремонт на дорозі Житомир - Чернівці перед Чернівцями, вже 2 кілометри проклали, будівництво іде, - сказав Юрій Лавренюк, заступник міністра інфраструктури України.

Найперше візьмуться за дорогу з Хотина до Кельменців та міст через Прут у селі Маршинці, який з’єднує Новоселицький та Герцаївський райони, інформує телеканал "ТВА".

- Якщо ми його зробимо, то КПП "Дяківці" працюватиме на повну, і ми розвантажимо Чернівці від транзитного транспорту. Тому що вся Україна, яка їде влітку на відпочинок у Болгарію, в Грецію - куди завгодно, вони їдуть через міст, - зауважив Максим Бурбак, народний депутат України.

Планують також зробити якісний міжнародний напрямок в об’їзд Чернівців через Герцу до пункту пропуску "Дяківці".

- Кошти туди виділені, зараз закінчуються проектні роботи і почнуться тендерні процедури будівництва дороги. Дорога має бути якісна. Кошти є. Чернівецька область отримала лише з митного експерименту на сьогодні 500 мільйонів гривень, - наголосив Юрій Лавренюк, заступник міністра інфраструктури України.

Тож кошти є, але виникають проблеми на місцях. Народний депутат Максим Бурбак каже, півмільярда гривень, які Чернівецька митниця за час експерименту перерахувала до обласного бюджету, просто зависли.

- Це шалена сума для нашої області, яка повинна йти на дороги, але її не можуть витрачати, тому що немає розробленої проектно-кошторисної документації. Знаєте, у нас дві проблеми: коли немає грошей і коли вони є, - зазначив Максим Бурбак, народний депутат України.

Не оминув Юрій Лавренюк і питання повноцінного функціонування аеропорту у Чернівцях. На розширення та продовження злітно-посадкової смуги та освітлення планують виділити додатково 75 мільйонів гривень із держбюджету.

- Це дасть можливість приймати відповідні рейси, "Боїнги". І після цього активно проводимо роботу із заведення в Україну авіакомпаній лоукост, які також звертають увагу на регіональні аеропорти, а не лише на Київ та Львів, - зауважив Юрій Лавренюк, заступник міністра інфраструктури України.

Та це вже залежить від волі та розуміння депутатів, каже Максим Бурбак. Адже на розробку проектно-технічної документації гроші мусять виділити саме з міського бюджету. Бо ж аеропорт - комунальне підприємство.

- Чернівецька область туристична сюди мають приїжджати люди, комфортно на автомобілях, маючи якісні дороги. Щоб ми могли надати якісні дороги, авіатранспорт та залізничний транспорт, - пояснив Юрій Лавренюк, заступник міністра інфраструктури України.

Уже з наступного року планують відновити роботу спецфонду, в який надходитимуть усі гроші з акцизу на паливо й автоматично розподілятимуться виключно на ремонти доріг.

#ремонт #дороги #гроші
Оголошення
live comments feed...