
09:30, 10 квітня 2017 р.
В Чернівцях може з'явитися житло для людей із вадами слуху

Як, де і коли побудувати помешкання для людей із вадами слуху в Чернівцях, вирішували посадовці та чиновники.
Про це пише 0372.ua з посиланням на телеканал "ТВА".
- Підприємство сьогодні вкрай потребує забезпечення житлових умов для своїх працівників. Тому перш за все нам для цього потрібна підтримка місцевої влади, обласної адміністрації, - зазначив Петро Фурчак , директор УВП УТОГ.
Наразі в УТОГ та підприємстві "Черемош" більш ніж 50 людей з особливими потребами перебувають у черзі на житло. Допомогти підопічним можна за рахунок інвестиційної програми, каже директор товариства, а відтак збудувати ціле містечко з будинками на більш ніж п’ятсот квартир.
- Можливо, не усіх дво-, трикімнатними квартирами, але житловими умовами покращеними, вони будуть, однозначно. Бо вже більше 20 років ці сім’ї проживають у гуртожитках, де не зовсім є умови, - підкреслив Петро Фурчак.
Збудувати житло для людей з інвалідністю можна неподалік підприємства. Утім, найперше потрібно змінити цільове призначення землі, адже переробляти генплан міста можна не раніше ніж у 2019 році. Для цього потрібна підтримка міської й обласної влади, каже Петро Фурчак .
- Це їхня територія. Просто у генеральному плані міста ця територія відноситься до промислового будівництва. І треба зміна цільового призначення. Після того, як вона буде виділена, то обласна держадміністрація підтримає цю ініціативу, і ми звернемось до міської ради, - пообіцяв Олег Стецевич , заступник голови Чернівецької ОДА.
Розповісти про вдалий приклад подібної забудови у сусідній області приїхав один із керівників Всеукраїнського товариства глухих. Каже, у Чернівцях зробити те ж саме цілком реально, потрібні лише бажання і розуміння місцевої влади.
- Ми декілька років тому побудували за таким же принципом житловий будинок у Івано-Франківську. Частину землі дала обласна організація, а частина земельної ділянки була власністю підприємства в Івано-Франківську, - розповів Володимир Цимбалюк , заступник голови ЦУ "Всеукраїнського товариства глухих".
На зустрічі говорили також і про постачання деревини для УТОГ. Адже виготовлення меблів - заробіток для людей з обмеженими можливостями. Втім, із цим ситуація дещо гірша. Поки діє мораторій на вирубку лісів.
- Але, я думаю, що рано чи пізно ми вирішимо це питання, бо воно пов’язане як із лісовими паями, так і з питаннями відносин із агентством лісового господарства. Вам потрібно шукати інші джерела виробництва. Не тільки зупинятись на чомусь одному, - радить Олег Стецевич .
Тож купувати дерево для меблів підприємству доки доведеться на рівних з усіма умовах на аукціонах. А щодо квартир працівникам УТОГ, то обласне керівництво згодилось впорядкувати усі потрібні для цього документи. Як далі просуватиметься ситуація з будівництвом містечка, розкажемо у наступних випусках.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:10
08:47
20:41
Вчора
19:55
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 17 березня
21:33, 3 липня
21:33, 3 липня
10:48, 7 липня
10:48, 7 липня
live comments feed...
Коментарі