• Головна
  • Чернівчанин дав поради, як платити за комуналку вдвічі менше
18:00, 16 квітня 2017 р.

Чернівчанин дав поради, як платити за комуналку вдвічі менше

Чернівчанин дав поради, як платити за комуналку вдвічі менше

Віталій Ришкуляк, який  живе в Чернівцях, навчив свою оселю... економити воду та електроенергію. Тому рахунки за комунальні послуги в його квартирі - найменші.

Про заощадження ресурсів він задумався десять років тому, коли працював кухарем в Італії. "Коли італієць побачив, як я чищу зуби, у нього був шок. Чому вода просто тече з крана? Це ж викидання грошей на вітер, - розповідає Експресу Віталій. - А як ми робимо чай? Гріємо повний чайник води, аби налити собі склянку окропу".

Повернувшись до Чернівців, чоловік задумався, як перетворити своє житло на економне. І хоча не має спеціальної технічної освіти, розробив спеціальні модулі, під'єднав до мережі - і все працює!   Коли відчиняє двері до ванної кімнати - там вмикається світло. Щоби помити руки, не потрібно відкручувати кран. Досить лише піднести руки до нього. А якщо зробити рух біля крана - потече рідке мило. Три рухи - і кран заблоковано. Тоді його можна помити.   Виходить із ванної кімнати - світло автоматично вимикається.

"Заощаджуємо і на бойлері. Виставили температуру води 50 градусів. Таким чином економимо і воду, і світло. А повне нагрівання 80 літрів води відбувається усього за 25 хвилин! Якщо температура нагрітої води перевищує 50 градусів, на тені бойлера утворюється кальцій, який має погану теплопровідність. Тому й гріється прилад значно довше, і світла використовує більше, - пояснює чоловік. - Також на бойлер встановив спеціальний таймер, який вмикає і вимикає його відповідно до потреби. Отож нема тепловтрат через стінки приладу, не витрачається електроенергія для підігрівання води без потреби".  

Лише завдяки правильному користуванню бойлером сім'я Віталія зменшила використання електроенергії з 600 до 400 кіловатів на місяць.   Наталя Ришкуляк демонструє винаходи, які її чоловік створив для кухні.   "Щоби з крана потекла вода, мені досить притулитися ногою до шафки під мийкою. А коли забираю ногу - воду перекриває. Це дуже зручно. А головне, ми почали витрачати за місяць удвічі менше води: не 6 - 7, а 3 - 4 куби!"   Аби вдома було тепло, Віталій Ришкуляк встановив енергоощадні склопакети.    

"Також я розробив спеціальний модуль, який сигналізує про витік води. Встановив його у ванній біля пральної машинки, - розповідає. - Тільки-но на нього потрапляє вода, спрацьовує  сигналізація, і я дістаю повідомлення на телефон".   Далі Віталій планує встановити для своєї квартири дві сонячних панелі з мережевим інвектором. "Я переконався, що економити - вигідно. Головне - зрозуміти, що все залежить від нас, ніхто не прийде і не розв'яже наших комунальних проблем", - підсумовує чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комуналка #економія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...