10:56, 8 травня 2017 р.
Після свят буковинські заробітчани масово повертаються за кордон
Закінчилися великодні свята, а разом з ними і вихідні. За цей час люди на Буковині встигли і відпочити, і попрацювати, зокрема посадити картоплю в городі.
"За місяць перебування вдома ми з чоловіком посадили город, встигла ще й деякі грядки засадити і знову повертаюся на роботу в Італію", - розповіла кореспонденту 0372.ua буковинка Оксана Юрійчук.
Жінка зазначила, що приїжджає додому вкрай рідко, але знайомих українців в Італії має вдосталь. "Там де я працюю, на кондитерській фабриці, цілий цех українців з різних міст. Є і з Ужгорода, Вінниці, Івано-Франківська, між собою ми спілкуємося українською, деякі з них не їздили на свята, але мені пощастило більше, я мала можливість побути вдома, побачити чоловіка та дітей", - розповідає жінка.
Буковинка Марія понад 3 роки їздить працювати в Польщу. "Кожного разу коли їду, беру з собою нових жінок, просяться щоб я їх взяла на роботу, бо в Україні нема де заробити гроші", - каже пані Марія.
У 2016 році на роботу в Польщі приїхало близько мільйона українців, а вже в 2017 році поляки розраховую видати робочі візи півтора мільйонам українцям.
"Приїзд одного мільйона українців означає, що демографія - це не доля, - зазначає в своїй доповіді економіст Barclays Томаш Віеладек. - Дефляційний тиск на ринку праці, ймовірно, буде сприяти зниженню базової інфляції в ІСЦ (індекс споживчих цін) і, отже, дозволить утримати знижені процентні ставки на більш тривалий період"- зазначає колишній в.о. Прем'єр-міністра України Сергій Арбузов.
Звичайно, приємно усвідомлювати, що українці, зокрема і буковинці «рятують» Європу, однак, чим подібні процеси можуть обернутися для України?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:01
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 10 січня
10:32, 10 січня
09:47, 10 січня
10:32, 10 січня
08:42, 10 січня
live comments feed...
Коментарі