• Головна
  • «Напад на журналістів – тяжкий злочин», - офіційна заява буковинських медіа
19:43, 6 липня 2017 р.

«Напад на журналістів – тяжкий злочин», - офіційна заява буковинських медіа

«Напад на журналістів – тяжкий злочин», - офіційна заява буковинських медіа

Буковинські медіа висловлюють глибоке обурення через факти перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Чернівецька обласна організація Національної спілки журналістів України та Чернівецька обласна організація Незалежної медіа-профспілки України звернулись до прокурора області Олега Соболя та начальника ГУ Нацполіції Буковини Сергія Пілігріма з вимогою взяти на контроль справу щодо нападу на журналістів телеканалу «Чернівецький промінь» у Репужинцях.

ЗАЯВА

Чернівецька обласна організація Національної спілки журналістів України та Чернівецька обласна організація Незалежної медіа-профспілки України висловлюють глибоке обурення через факти перешкоджання професійній діяльності журналістів на території Чернівецької області упродовж останнього місяця.

У середу, 5 липня в селі Репужинці Заставнівського району Чернівецької області агресивно налаштовний чоловік накинувся і погрожував знімальній групі телеканалу «Чернівецький промінь» – журналістові Олександру Докієну та оператору Роману Пилатику, які проводили зйомки сюжету щодо незаконного кар’єру, який діє на території вказаного населеного пункту.

Як можна побачити в оприлюднених у ЗМІ відео, чоловік спортивної статури обізвав журналістів «бандитами», погрожував їм фізичною розправою, забороняв здійснювати відеозапис і кілька разів намагався розбити відеокамеру, чим здійснив правопорушення, яке підпадає під дію ст. 171 Кримінального кодексу («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»).

Після цього інциденту кореспонденти звернулися до прокуратури Чернівецької області із відповідною заявою.

Також хочемо нагадати, що це не перший випадок, коли порушуються права журналістів на території Чернівецької області упродовж останнього місяця. Так, 20 червня журналістка Галина Єреміца заявила про перешкоджання її професійній діяльності з боку представника ПАТ «Чернівцігаз». Тоді, під час засідання адміністративної комісії компанії, член цієї комісії, який відмовився представитися, забороняв кореспондентці здійснювати фото- і відеофіксацію засідання та намагався відібрати у нашої колеги телефон.

Галина Єреміца звернулася з відповідною заявою про правопорушення до правоохоронних органів. Проте, на наше глибоке здивування та обурення, співробітники поліції не вбачають протиправних дій у поведінці згаданого представника «Чернівцігазу».

29 травня 2017 року співробітники служби охорони «Тигр» погрожували фотокореспондентові «Чернівецького променя» Ігорю Константинюку на території торговельного центру «Проспект». Зокрема, двоє осіб висловили нашому колезі погрози, зазначивши, що у нього «сьогодні ввечері будуть великі проблеми».

Ігор Константинюк подав відповідну заяву щодо цього інциденту до поліції, а також надав пояснення правоохоронним органам. Проте жодного прогресу у притягненні до відповідальності осіб, які грубо порушили права журналіста, ми не бачимо.

Вважаємо за обов’язок нагадати, що напади на журналістів під час виконання ними професійних обов’язків є тяжким злочином, який прирівнюється до нападів на працівників правоохоронних органів.

Також зауважимо, що 1 червня 2017 року у Чернівцях відбулася зустріч голови Незалежної медіа-профспілку України Ігоря Чайки з прокурором Чернівецької області Олегом Соболем і начальником Головного управління Національної поліції в області Сергієм Пілігрімом, під час якої сторони обговорили питання співпраці у забезпеченні прав журналістів, а також висловили наміри щодо підписання Меморандуму «Щодо порозуміння і захисту та безпечної діяльності журналістів» між НМПУ та правоохоронними органами. Під час цієї зустрічі Олег Соболь та Сергій Пілігрім запевнили, що правоохоронці регіону готові долучитися до розробки комплексних заходів, спрямованих на профілактику порушень прав журналістів, а також притягувати до відповідальності осіб, які вчинили злочин проти представників ЗМІ.

Зваживши на вищеозначене, Чернівецька обласна організація Національної спілки журналістів України та Чернівецька обласна організація Незалежної медіа-профспілки України різко засуджують всі спроби провокацій щодо журналістів і вважають подібні дії з боку провокаторів злочинними акціями.

Спільно закликаємо прокурора Чернівецької області Олега Соболя та начальника Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області Сергія Пілігріма взяти вказані справи щодо перешкоджання діяльності журналістів на Буковині під особистий контроль, а нашу заяву вважати офіційним зверненням. Закликаємо посадовців правоохоронних органів негайно відреагувати на нашу заяву, пише "Чернівецький промінь".

Голова Чернівецької обласної організації НСЖУ В. П. Бобер

Голова Чернівецької обласної організації НМПУ М. М. Кобилюк

6 липня 2017 року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #медіа #перешкоджання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...