
20:03, 8 липня 2017 р.
На Буковині різко зміниться клімат, урагани та повені стануть нормою

Буревій, який пронісся Буковиною 29 червня, наробив чимало біди. Шквалистий вітер і злива пошкодили покрівлі на 33 будівлях, повалили 111 дерев, без електрики залишився 181 населений пункт.
За прогнозами кліматологів усього світу, глобальне потепління, а саме – підвищення середньої температури повітря на планеті на два градуси – призведе до збільшення кількості природних стихійних явищ і катаклізмів.– Зміни клімату на Буковині розпочалися з 1989 року і тривають досі. Причому останній чотирирічний період був найбільш інтенсивним, інформує "МБ".
Минулий 2016-й був найтеплішим за всі роки метеорологічних спостережень, – розповів директор навчально-наукової геофізичної обсерваторії ЧНУ Андрій НІКОЛАЄВ. – Глобальне потепління, яке спостерігається останніми роками, супроводжуватиметься збільшенням кількості аномальних катастрофічних явищ, зокрема буревіїв, ураганів, смерчів, посух.– Не стане винятком і Буковина, – зауважує Андрій Ніколаєв. – Ці явища пов’язані з проходженням двох атмосферних фронтів – теплого та холодного, які спричинюють сильні вітри, зливи. За час моєї роботи в обсерваторії найсильніший буревій у Чернівцях стався десять років тому. Він дійшов до нас зі Львова за чотири години. Швидкість вітру була 18-20 метрів за секунду. Дерева виривало з корінням, зносило дахи будинків, обривало електричні дроти.
Міжнародна група експертів оприлюднила звіт про стан глобальної зміни клімату на планеті. За даними вчених, у найближче півстоліття середньорічна температура в Україні підвищиться на два-три градуси. І помірний клімат може перетворитися на вологий та спекотний середземноморський.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:32
15:00
Вчора
13:13
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
22:19, 1 липня
10:25, 27 червня 2024 р.
19:57, 6 липня
2
live comments feed...
Коментарі