• Головна
  • На Буковині порушників лісового порядку ловлять за допомогою спеціального обладнання
16:03, 1 серпня 2017 р.

На Буковині порушників лісового порядку ловлять за допомогою спеціального обладнання

На Буковині порушників лісового порядку ловлять за допомогою спеціального обладнання

Для виявлення лісопорушень та можливих фактів браконьєрства у ДП “Сокирянське лісове господарство” почали використовувати спеціальні приховані камери. Про це повідомляє Північно-Бессарабський інформаційний портал.

Лісові камери, або так звані «фотопастки», здійснюють зйомку, реагуючи на рух. Сигнал про спрацювання камери відразу надходить на мобільний телефон, фото надсилається на електронну пошту. Тож лісівники можуть вчасно відреагувати у разі підозри про вчинення лісопорушення, перевіривши фото- та відеодокази.

Але завдають шкоди лісу не лише браконьєри та незаконні лісоруби. Найбільш активними та затятими є горе-господарі, які взяли собі за звичку вивозити сміття до лісу, особливо перед святами . З появою камер, смітити стали менше. Та й іншим порушенням такі камери дозволяють запобігати, оскільки змушують людей подумати про відповідальність за свої дії.

Перші камери встановили у Сокирянському лісгоспі ще взимку. Така техніка є підмогою для лісової охорони. Наразі лісівники планують розширити «фотопарк» та придбати ще кілька фотопасток.

Крім цього, для охорони та патрулювання лісів у цьому році ми почали використовувати мобільний спостережний аерокомплекс. Він дозволяє проводити як маршрутне безпілотне патрулювання лісів із висоти пташиного польоту, так і слідувати за підозрілими транспортними засобами у напівавтоматичному режимі

З початку цього року працівниками державної лісової охорони ДП “Сокирянське лісове господарство” виявлено 3 випадки самовільної рубки лісу. За усіма цими фактами лісопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну суму 510 грн.

Крім цього, лісові браконьєри зобов’язані компенсувати завдану державі шкоди – 54 тис. грн. Також за злісне невиконання законного розпорядження працівника державної лісової охорони до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 255 грн. притягнули одну людину.

#лісовегосподарство #браконьєри #порушення
Оголошення
live comments feed...