• Головна
  • У Чернівцях через дощі затопило старовинний музей
10:03, 7 серпня 2017 р.

У Чернівцях через дощі затопило старовинний музей

У Чернівцях через дощі затопило старовинний музей

У Чернівцях дощі сильно пошкодили старовинну будівлю обласного художнього музею. 

Стіни і підлога - в розводах, в кабінетах - запах цвілі. Вода дісталася і до музейних фондів. На щастя старовинні картини не постраждали. А ось одному з столітніх панно пощастило менше. Унікальна картина відомого художника Миколи Івасюка після зливи покрилася плямами. На її реставрацію тепер знадобиться не один місяць, повідомляють "Подробиці".

"Воно було спеціально побудовано, все продумано. Це живопис, але воно має свою специфіку, як живопис монументальний. Коли це сталося, і, взагалі, коли у нас йдуть дощі, думаєш: щоб у нас, не дай Бог, пішов дощ", - каже завідувачка відділенням Чернівецького обласного художнього музею Олена Гужва.

Якщо нічого не зміниться, музей може втратити все унікальні експонати, кажуть мистецтвознавці.

"Кожен раз я боюся і кожен раз думаю, згадую - кому я останній раз писала листи і кому їх ще можна написати. Але результату за цими листами, на жаль, немає. Такими темпами будівля зруйнується бо є проблеми з усім, і з водопровідної системою, з водостічної з опалювальною системою ", - говорить директор Чернівецького обласного художнього музею Інна Кіцул.

В обласному управлінні культури виправдовуються: немає грошей. А якби вони й були, все одно допомогти музею не можуть.

"Музей як від органу управління залежить від нас, ми управляємо, а приміщення належить міській раді. Десь до 20 млн. гривень потрібно, щоб відновити його", - говорить начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації Віра Китайгородська.

Доля Художнього музею хвилює і екскурсоводів. Саме звідси починається більшість оглядів визначних пам'яток. Та й туристів, охочих побачити одне із старовинних будівель міста, з кожним роком стає все більше.

"Туристи, як правило, не піднімають голови, але шкода, що ми повинні ховати те, що зараз на стінах. Тому що з часом це може відлякати туриста і додати якихось негативних емоцій про Чернівці в цілому", - говорить голова асоціації екскурсоводів Буковини Оксана Лелюк.

#музей #затопило
Оголошення
live comments feed...