• Головна
  • На Буковині все більшій кількості дітей роблять щеплення
13:04, 10 серпня 2017 р.

На Буковині все більшій кількості дітей роблять щеплення

На Буковині все більшій кількості дітей роблять щеплення

Упродовж першого півріччя нинішнього року в області збільшився обсяг охоплення профілактичними щепленнями дітей, повідомляє Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА.

« Завдяки покращенню постачання вакцин, 2017 рік розпочали в умовах достатнього забезпечення імунобіологічними препаратами. Тож від початку року вже маємо позитивні зрушення щодо обсягів охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення. Наразі за більшістю позицій даний показник знаходиться на рівні 42-50% від запланованих на рік. Це дозволило поки не допустити значного зростання захворюваності на кір в області, котре відбулось у сусідніх Івано-Франківській, Одеській областях та Румунії. У нас були зареєстровані тільки спорадичні поодинокі випадки захворювання на кір. 7 – у дітей та один – у дорослої особи » , – каже головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності «Педіатрія» Оксана Знак.

Крім того, вона зазначає, що покращення рівня охоплення вакцинацією також сприяло зменшенню кількості дітей, захворілих на кашлюк. За перше півріччя 2017 року зареєстровано 17 випадків, проти 40 за минулорічний аналогічний період.

Водночас, внаслідок декількарічного дефіциту імунобіологічних препаратів, в області є ще значна кількість дітей з порушеним календарем профілактичних щеплень та нещеплених дітей, тож робота щодо покращення охоплення вакцинацією триває.

Медичні фахівці закликають буковинських батьків не нехтувати безпекою дітей і прийти з ними в ЛПЗ області для отримання щеплення проти кору. Особливо важлива вакцинопрофілактика для тих дітей, які нещеплені від цього захворювання жодного разу.

Разом з тим доросле населення області закликають активніше вакцинуватись від дифтерії та правця. На Буковину нещодавно надійшло понад 100 тисяч доз імунобіологічного препарату для протидії цим важким захворюванням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#щеплення #Буковина #вакцина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...