• Головна
  • На Буковині зафіксували зростання кишкової інфекції
11:46, 11 серпня 2017 р.

На Буковині зафіксували зростання кишкової інфекції

На Буковині зафіксували зростання кишкової інфекції

Відомо, що літо – це час масових кишкових інфекцій, обосливо вразливими є маленькі діти. В одному з дитячих садочків Чернівців батьки забили на сполох: у дітей однакові симптоми - висока температура, блювота, болі в животі. Одні - викликають "швидку" і їдуть до лікарні, інші - намагаються впоратися з недугою самотужки.

- Саме зараз, влітку, фіксуємо зростання ротавірусних інфекцій. Зокрема, протягом липня зареєстровано 24 випадки - усі діти до 15 років, - розповів завідуючий відділом Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України" Юрій Падурару, пише АСС.

За його словами, за сім місяців цього року в Чернівецькій області зареєстровано 220 випадків ротавірусного ентериту, що на 10% , ніж за аналогічний період минулого року.

- Влітку часто маємо справу з захворюваннями, збудниками яких є ротавіруси, аденовіруси, астровіруси тощо. Кишкові інфекції дуже небезпечні. Щороку в Україні не вдається врятувати від них 20-25% маленьких пацієнтів. Причини цього захворювання - знехтування принципами правильного харчування та недотримання елементарної гігієни. Я завжди кажу мамам: достатньо добре помити фрукти під проточною водою - і ви вбережете свою крихітку від кишкової інфекції. Крім цього, вірус можна підчепити, споживаючи неякісні продукти, некип'ячену воду, а також проконтактувавши з хворим , - каже завідуючий відділенням кишкових інфекцій Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Болтенков.

Якщо дитина все ж захворіла, раджу батькам:

- якщо у дитини повторилися три-чотири блювоти підряд, варто негайно звертатися до спеціалістів;

- вдома вже у перші хвилини прояву захворювання ви повинні провести регідратацію, тобто кожних 5-10 хвилин малими дозами - по 1-2 чайній ложці - відпоювати дитину спеціальним розчином, що містить глюкозу, хлорид натрію, хлорид калію та бікарбонати.

- якщо блювота продовжується, дитина млява, відмовляється пити, знижується температура тіла, треба негайно їхати в лікарню.

Таких пацієнтів ми одразу підключаємо до крапельниць з фізрозчином та глюкозою. Поповнивши юний організм водою та життєво важливими електролітами, діємо відповідно до симптомів. Обов'язково призначаємо дієту. Зазвичай хвороба триває тиждень. Гострий період - перших три дні.

#кишковаінфекція #хвороби #діти
Оголошення
live comments feed...