• Головна
  • У Чернівцях безпритульний пес покусав жінку біля під'їзду (фото)
09:15, 15 серпня 2017 р.

У Чернівцях безпритульний пес покусав жінку біля під'їзду (фото)

У Чернівцях безпритульний пес покусав жінку біля під'їзду (фото)

У Чернівцях жінка вийшла з під`їзду - і на неї кинулася зграя собак. Усі вони були чіповані, проте дуже агресивні.

Оксана Данильченко мешкає на вулиці Південно-Кільцевій у Чернівцях. Розповідає, що мікрорайоном постійно ходять зграї безпритульних собак. Через це жінка боїться відпускати сина самого на вулицю. - Одного разу на мою дитину вже напали собаки. Оточили його і гарчали, - розповідає АСС Оксана.

– Тоді перехожий відігнав їх. Але з того часу я відвожу сина до школи і зустрічаю, бо сам іти він боїться. Хоча школа у кількох метрах від нашого дому. Та нещодавно жертвою нападу безпритульних собак стала сама Оксана Данильченко. - Я виносила сміття. Біля під`їзду сиділи три собаки, які вже багато років тут мешкають і сусіди часто їх підгодовують. Коли поверталася до під`їзду, собаки почали гарчати на мене і скалитися. До під`їзду було 2 кроки, проте я не могла їх ступити – тварини оточили мене, гарчали і гавкали, - розповідає жінка.

– Той пес, який стояв позаду мене, кинувся і вкусив мене за ногу. З переляку я «залетіла» до під`їзду і зачинила за собою двері. Біль був нестерпний! Не пам`ятаю, щоби колись у житті так сильно плакала від болю. Пес залишив на нозі Оксани сліди від чотирьох зубів. З рани йшла кров. Жінка одразу поїхала до травмпункту. Там рану промили, наклали пов`язку і порекомендували спостерігати за псом.

- Я так і не вакцинувалася. На щастя, пес, який напав на мене, живий і здоровий. Тож, сподіваюся, і зі мною все буде добре, - говорить жінка. Медики констатують: кількість людей, покусаних тваринами, щороку в області збільшується на 50%. Проте вакцини від сказу катастрофічно бракує. - Минулого року ми сформували потребу у вакцині від сказу в розмірі 2 тис. доз. Як правило, цього вистачало на рік. У липні 2016 року отримали вакцину, проте вже 1 січня 2017 року в області залишилася 141 доза. Таким чином, бачимо, що кількість покусаних тваринами буковинців значно збільшується, - розповіла Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Тож на 2017 рік ми сформували потребу у 4 тис. доз, проте наразі в область вакцина не надійшла. Додатково для придбання вакцини проти сказу травмпункту ЛШМД було виділено кошти з обласного бюджету. Проте, звісно, це невелика сума.

Медик також зазначає, що протягом попередніх двох років у мешканців Чернівецької області сказу діагностовано не було. У випадку, який стався з Оксана Данильченко, фахівці радять звертатися до травмпункту - У випадку, коли тварина вкусила за ногу, можна спостерігати за твариною протягом 10 днів і не поспішати з щепленням, - додає Марія Поліщук. – Коли ж укус був у руку чи шию, робити щеплення необхідно терміново. Реагують на подібні випадки і працівники притулку для тварин. Але їх про це необхідно повідомити.

- Якщо вкусила собака, тим більше – чіпована, постраждалому варто подзвонити до оператора нашого притулку, назвати адресу, де це сталося. Працівники одразу виїжджають на місце, відловлюють тварину і перевіряють на сказ, - коментує Василь Виноградов, директор МКП «Притулок для тварин». – На жаль, у спальних мікрорайонах Чернівців безпритульних собак справді дуже багато. Це пов`язано із тим, що тут відкриті сміттєві баки, мешканці підгодовують тварин, а також жителі приватного сектора часто привозять сюди і залишають цуценят. Власне, відповідальності за таке законодавством України не передбачена. Тому й вплинути на таких горе-господарів ми не можемо.

Подолати проблему безпритульних собак вдалося у Києві, Львові, Івано-Франківську тільки завдяки тому, що там діють кілька притулків для тварин. Наш притулок розрахований всього лише на 16 вольєрів і 40 кліток. Цього вкрай недостатньо. І як би ми не хотіли забрати псів з вулиці, на жаль, не маємо де їх тримати.

#пес #покусав
Оголошення
live comments feed...