• Головна
  • Буковинським школам терміново потрібні вчителі
13:54, 17 серпня 2017 р.

Буковинським школам терміново потрібні вчителі

Буковинським школам терміново потрібні вчителі

У Чернівцях не вистачає учителів математики, інформатики, української мови та літератури, фізкультури, а також практичних психологів.

Загалом ситуація у міських школах не катастрофічна, пояснюють чиновники з освіти. На сайті управління освіти Чернівецької міської ради, є відповідні вакансії на заміщення вільних посад деяких спеціальностей.

«В основному кадрами забезпечені. За попередніми даними, є 125 вакансій. Найбільше – це місто Чернівці. Близько 40 вакансій. І в районах десь півтора десятка, 10-15 по різних районах. В основному потребуємо вчителів іноземної мови – англійська, німецька. Є також потреба у вчителях природничо- математичних дисциплін: математика, фізика, хімія, біологія. Також в окремих випадках трудове навчання вчитель музики» , – розповідає Директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.

Що стосується сільських шкіл, то найвагоміша проблема – це забезпеченість вчителями іноземних мов. Наприклад, в Шепітській загальноосвітній школі вже 2 рік немає кваліфікованого вчителя німецької мови. Її викладає спеціаліст англійської, який проходив додаткові курси. Директор каже, якщо вчителя не знайдуть, то таким чином будуть виходити з ситуації ще до 2018. Поки попередній не вийде з декретної відпустки. Про це йдеться у сюжеті ТРК «Буковина» .

«Немає вчителя іноземної мови. Вчитель був, але пішла в декретну відпустку. Вже минулий і цей навчальний рік ми подавали, то поки що спеціаліста немає, але сподіваємося, що до нового навчального року вирішиться ця проблема, може когось знайдуть. В нас був вчитель англійської мови, який паралельно читав і німецьку мову, і ми довантажили вчителів, які проходили курси і мають право читати іноземну мову» , – пояснює директор Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Путильського району.

Ситуація коли вчитель однієї спеціальності викладає інші предмети не поодинока. Наприклад, в Грозинецькому навчально-виховному комплексі розповідають, до початку навчального року кадрами забезпечені на сто відсотків, через те, що деякі вчителі мають подвійне навантаження.

«Читає історію і художню культуру, читає біологію і основи здоров’я. Якщо і викладає два предмета, то він пройшов курси по цьому предмету» , – каже директор Грозинецького НВК Хотинського району Аліна Хащева.

Проблема з кадрами виникає через невелику заробітну плату, зазначають в обласному Департаменті. Особливо це відчувають молоді спеціалісти.

#школи #вчителі #Буковина
Оголошення
live comments feed...