• Головна
  • За останні 5 років рівень комфорту у Чернівцях значно знизився (інфографіка)
15:44, 17 серпня 2017 р.

За останні 5 років рівень комфорту у Чернівцях значно знизився (інфографіка)

За останні 5 років рівень комфорту у Чернівцях значно знизився (інфографіка)

Місто Чернівці впевнено спускаються у рейтингу найкомфортніших міст України. Якщо у 2012 році наше місто очолювало цей рейтинг, а у 2013 посіло друге місце, то цьогоріч, за даними журналу «Фокус», Чернівці зайняли аж 14 місце у рейтингу.

У рейтингу комфортності українських міст брали участь столиця і з усіма обласними центрами, за винятком окупованих Донецька, Луганська, а також адміністративного центру анексованого Криму – Сімферополя. Кожен з 22 міст міг набрати максимально 100 балів.

Переможцем рейтингу став Київ, столиця набрала 60 балів. На другому місці Львів, на третьому – Луцьк, на четвертому – Вінниця, замикає п’ятірку лідерів Івано-Франківськ.

Чернівці набрали 43,6 бали. Серед достоїнств столиці Буковини – хороша екологія та низький рівень злочинності. Недоліками журналісти «Фокусу» назвали високі ціни на нерухомість та той факт, що тут важко знайти роботу.

"М'який клімат, що дісталася в спадок від Австро-Угорщини європейсько-провінційна атмосфера і мальовничі ландшафти буковинських Карпат тягнуть в місто туристів. Правда, туристична інфраструктура Чернівців поки помітно поступається львівській, де розвиток індустрії гостинності став одним із пріоритетів місцевої влади.

Та й самі жителі міста, за даними муніципального опитування, оцінюють якість житлово-комунального господарства не надто високо – в 2,8 бала. Якщо відреставрований центр міста виглядає досить затишно, то в спальних районах стоять десятиліттями не ремонтовані будинки радянських часів, тротуари ніби пережили бомбардування, на кожному кутку наліплені некрасиві вивіски і процвітає стихійна торгівля.

До слова, торгівля – взагалі основне заняття городян. За насиченістю торговими площами невеликий обласний центр займає одне з перших місць в країні. Пояснюється це тим, що зарплати в Чернівцях низькі і роботи немає. Тому практично в кожній родині хтось на заробітках в Італії та Іспанії. Родичі, що залишилися у Чернівцях, або торгують переданими звідти продуктами і побутовою хімією, або безцільно вбивають час, цілими днями тиняючись торговими центрами.

Утім, людям з підприємницьким духом, здатним заробити без роботодавця, в Чернівцях живеться непогано. Тут спокійно, низький рівень злочинності і чисте повітря, в місті практично не залишилося заводів, які працюють, зате поруч – передгір'я Карпат.

У Чернівцях розташований один із найстаріших в країні університетів і відомий медінститут. Завдяки цьому в місті багато хороших лікарів, а лікарні оснащені не гірше столичних", – ідеться у публікації.

#рейтинг #Чернівці #місто #комфорт
Оголошення
live comments feed...