• Головна
  • Газовики маніпулюють чернівчанами
10:56, 18 серпня 2017 р.

Газовики маніпулюють чернівчанами

Газовики маніпулюють чернівчанами

Якщо рахунок за газ менший, ніж розмір субсидії, сплачувати не потрібно нічого – ані гривні, ані обов’язкового платежу

За кілька років, відколи українці активно використовують субсидії, ця тема обросла численними міфами і чутками. Мовляв, якщо не скористаєтеся субсидією у певний період (наприклад, влітку), то її скасують, або що потрібно сплачувати по гривні щомісяця, якщо субсидія перекриває фактичний платіж. Власне, через це люди і плутаються в тому, скільки їм потрібно віддати власних коштів і чи можна покладатися лише на одну субсидію.

Зіткнулася з проблемою дезінформації й чернівчанка Ольга. Жінка розповідає, що більше року не платила за газ (вдома немає централізованого опалення, є лише газова плита з лічильником), однак отримувала субсидію.

І ось на звороті рахунку за листопад минулого року жінка побачила повідомлення, в якому зазначено, що якщо вартість фактично спожитого газу менша, ніж обов’язковий платіж за субсидією, споживачі сплачують фактичну вартість спожитого природного газу. В тому ж рахунку була вказана переплата розміром 1717 гривень. До цього таких повідомлень вона не отримала. Злякавшись, що погрузне в боргах, жінка сплатила всю заборгованість, пише Погляд.

Однак уже у рахунку за квітень цього року пані Ольга побачила, що переплата у неї ще більше зросла, і становить нині 3723 гривні.

Обов’язкову частку сплачувати потрібно тоді, коли людина використала свою норму споживання

- На газову плиту без центрального опалення з лічильником на 5 осіб місячний платіж складає 190,43 гривні (за квітень 2017 року). Тоді як по факту за той же квітень треба сплатити 20,64 гривні. Розмір субсидії – 53,77 гривні, - каже чернівчанка. – Тепер я не знаю, скільки потрібно віддати. Проблема навіть не в сумі, адже вона не така й висока, а в заборгованості, яка може виникнути. Адже через неї будуть проблеми із призначенням субсидії. Газовики кажуть, що потрібно платити фактичну суму, але навіщо ж мені тоді субсидія? Виходить, що за минулі місяці її взагалі не використали.

Начальник управління соціального захисту населення Садгірського району Валентина Федорова пояснює, якщо людина вписується в розмір субсидії – вона може взагалі нічого не сплачувати.

Обов’язкову частку сплачувати потрібно тоді, коли людина використала свою норму споживання. Якщо нагоріло менше, ніж обов’язкова частка, але більше, ніж розмір субсидії, сплатити потрібно лише різницю між фактичним платежем і субсидією. Це для тих, в кого є лічильники на газ, електрику, воду.

- Єдине, що потрібно – щомісяця з 1 по 5 число подавати дані лічильника, - каже В. Федорова. – А ось по централізованому теплопостачанню обов’язкову частку потрібно сплачувати у будь-якому разі.

Газовики завжди кажуть, аби люди платили, адже їм потрібні «живі» гроші. Хоча в постанові йдеться, що громадяни, яким призначено субсидію на відшкодування витрат на оплату ЖКП, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

Ширяться чутки, що для того, аби газовики були ознайомлені з даними лічильника, тим, хто отримує субсидії, потрібно щомісяця сплачувати по гривні. Але люди, які платять цю гривню у ощадкасі, віддають за послуги ще 3 гривні. Це незначні, але все ж витрати. Втім, абсолютно безглузді. В. Федорова каже, що робити цього не потрібно. Достатньо лише подати дані лічильника.

#Чернівці #газовики #рахунки
Оголошення
live comments feed...