• Головна
  • Сьогодні у православних Яблучний спас: у чому сенс свята та як його відзначати
09:01, 19 серпня 2017 р.

Сьогодні у православних Яблучний спас: у чому сенс свята та як його відзначати

Сьогодні у православних Яблучний спас: у чому сенс свята та як його відзначати

19 серпня святкується Яблучний врятував 2017 (Другий Спас) або Преображення Господнє. Він символізує кінець літа і похолодання.

За традицією, день свята Яблучний Спас у православних християн починається рано вранці в церкві.

У цей день святять у церкві не тільки яблука, але і інші плоди: овочі та фрукти. Традиційно українці освячують груші, виноград, сливи, персики, можна овочі, включаючи помідори і морква, а також мед, колоски жита і пшениці.

Другий Спас відзначається на честь Преображення Господнього. Саме в цей день, за християнським уявленням, Ісус зі своїми учнями піднявся на гору Фавор. Там Син Господній почав молитися, і майже одразу ж змінився. Його одяг став білосніжними, і обличчя його висвітлив божественне світло.

Що можна і не можна робити в Яблучний Спас

У давнину вважалося, що в цей день не можна їсти яблука, поки вони не будуть освячені в церкві. Є жорстоке народне повір'я - якщо в родині померла дитина, а його мати їла яблука до Яблучного Спаса, він не отримає гостинець на тому світі.

Також на Яблучний спас не можна робити ніяких робіт по дому, зокрема, шити. Українська приказка говорить: хто на Спаса шиє - до кінця днів сльози ллє.

Яблучний Спас припадає на Успенський піст, тому, якщо ви вирішили його дотримуватися, то потрібно відповідно харчуватися.

Слід в цей день пригощати дітей бідних і хворих людей, чим більше яблук вийде роздати - тим добрішим і щедрим буде до вас Бог.

На Яблучний Спас не можна вбивати комах. Кажуть, що якщо муха сіла на руку двічі - весь рік вам буде супроводжувати удача. При цьому важливо комаха не проганяти, а дочекатися, поки воно само полетить.

Є прикмета, що бажання, загадане перед тим, як відкусити шматочок яблука, обов'язково збудеться.

І, крім того, Яблучний Спас – це ще і прощання з літом, як говорили наші бабусі: «Прийшов Спас – готуй рукавички про запас!». Тому купальники цілком вже можна ховати в гардероб (звичайно, якщо ви не збираєтеся на відпочинок в жаркі країни) і діставати осінні наряди.

#Спас #свято #яблучний
Оголошення
live comments feed...