
10:33, 23 серпня 2017 р.
Чернівчани нарікають на неякісні ліфти у своїх будинках

Мешканці новобудов вулиці Будівельників та провулку Миру нарікають на неякісні ліфти у своїх будинках. Уводили їх в експлуатацію на рік, а той два після того, як заселилися перші власники квартир. Та збої в роботі ліфтів розпочалися одразу, кажуть місцеві і підозрюють, що забудовник закуповував їх уже вживаними.
Підрядник ж каже: ліфти нові, але ламатися почали часто, тому що мешканці возили в них будівельне сміття та меблі, а ліфт, який призначений для перевезення людей, не витримує такого вантажу. Декілька разів на тиждень з ладу виходять ліфти у деяких новобудовах по вулиці Будівельників та провулку Миру, кажуть місцеві. Номер аварійної мешканці від старого до малого знають напам’ять як всіх екстрених служб.
Чернівчанка Тетяна Орлецька розповідає: «Дуже часто ламаються ліфти. Буває по декілька разів на тиждень: три, чотири. Жодної гарантії люди, котрі сідають у ліфт, що доїдуть вниз чи вверх, не мають. А якщо застрягнуть, що їх визволять з цього полону».
З такого «ліфтового полону» ремонтники звільняли Евеліну з дворічною дитиною. Вони застрягли між поверхами. Жінка пригадує, через відсутність мобільного зв’язку у ліфті, не могла самостійно додзвонитися до аварійної служби, пише Погляд. Її викликали випадкові люди, які почули гуркіт та крик про допомогу.
Вололдимир Мороз, директор з виробництва БФ «Чернівціжитлобуд» зазнчає: «Ліфти нові. Кожен з них має паспорт та гарантію до трьох років від заводу. Ліфти здаються в експлуатацію через 1-2 роки після того, як здали будинок. Які є претензії щодо роботи ліфтів, ми реагуємо, якщо ще діє гарантія і ліфтери, я знаю, теж реагують».
Працівники комунального підприємства «Чернівціліфт» підтверджують, що ліфти нові, але дійсно у деяких під’їздах цих будинків є проблемними. Причин, кажуть декілька – від заводського дефекту до людського фактору. За документацією, 25 років дається на експлуатацію одного ліфта.
«Другий під’їзд по провулку Смирну дійсно проблемний. Я нараховую 7 викликів за 2 місяці. На кожен з них ми реагували. Чому так погано працюють? Десь система дає збій, десь людський фактор вирішальний», каже Ілля Кінащук, директор КП «Чернівціліфт».
У тому, що ліфти дають збій, винні самі мешканці, каже голова ОСББ. Мовляв, люди не вміють правильно користуватися, та ще й будівельне сміття та меблі возять. А ще чоловік має свою статистику щодо дефектів у роботі ліфтів, яку йому щоразу надають працівники аварійних служб.
Юрій Стекайло,голова ОСББ «Будівельник» ділиться емоціями: «Новий ліфт, але дім просідає з часом, відповідно ліфт реагує на ці зміни, так мені пояснювали аварійники. Але 99% поломок через те, що люди неправильно користуються ліфтом. Не нажимають кнопку очікування. скасування чи зупинки, а руками виломлюють двері. тому ліфт дає збій. Та ще й будівельне сміття важке возять».
Будинки у цьому мікрорайоні почергово здавалися протягом шести років. У багатьох під’їздах термін гарантії на ліфти уже закінчився, а перебої у їх роботі трапляються нерідко. Тим часом діти продовжують спускатися та підніматися пішки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:25
Вчора
17:33
Вчора
12:54
Вчора
Спецтема
Оголошення
18:44, 24 червня
2
19:09, 30 червня
38
13:13, 2 липня
live comments feed...
Коментарі