• Головна
  • У дитсадках Чернівців з`являться румуномовні групи?
11:21, 23 серпня 2017 р.

У дитсадках Чернівців з`являться румуномовні групи?

У дитсадках Чернівців з`являться румуномовні групи?

22 серпня відбулась протокольна зустріч голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука з румунською делегацією на чолі з Міністром у справах румунів звідусіль Андреєю Пастирнак.

Олександр Фищук привітав гостей на Буковинській землі та висловив вдячність румунському Уряду за підтримку України у такий складний час, пише прес-служба Чернівецької ОДА.

Він повідомив, що Чернівецька область є багатонаціональним краєм, де у взаєморозумінні проживають близько 80 національностей, які мають всі належні умови для розвитку.

Пані Міністр поінформувала про низку результативних зустрічей з Міністрами освіти і культури та закордонних справ у столиці України учора щодо обговорення питань співпраці в різних галузях.

Фищук поговорив з урядовцем Румунії про відкриття у дитсадках Чернівців румуномовних груп

"Ми тішимось, що можемо святкувати 25-ту річницю спільних дипломатичних стосунків між нашими державами. Румунія бажає українському народу миру та процвітання", - зазначила Андрея Пастирнак.

В рамках зустрічі обговорено питання подальшої співпраці в напрямку освіти, культури, інфраструктури та туризму.

Зокрема, як наголосив очільник крайової виконавчої влади, румуномовна громада Буковини має всі можливості для здобуття дітьми середньої освіти, навчання в школах рідною мовою. Наразі в рамках реформування системи освіти діти можуть здобувати якісніше навчання в опорних школах при об’єднаних територіальних громадах з покращеними умовами та відповідною матеріально-технічною базою.

Під час зустрічі румунською стороною було порушено питання щодо співфінансування Румунським Урядом реконструкції музею Міхая Емінеску по вулиці Арона Пумнула у Чернівцях, що сприятиме розвитку туристичної галузі України та Румунії. Сторони дійшли згоди щодо необхідності створення окремої робочої групи у складі фахівців-архітекторів як з української, так і з румунської сторони.

"Ми з великою шаною ставимося до реалізації подібних культурних проектів, які, переконаний, принесуть користь обом державам, - акцентував посадовець. - Є історія, яку ми не можемо переписати, але з неї необхідно брати все найкраще".

Крім того, обговорено питання відкриття в дитячих садочках міста груп для навчання дітей румунською мовою. Зокрема, зазначено, що на вулиці Вірменській у Чернівцях ведуться ремонтні роботи в приміщенні, в якому наступного року заплановано відкрити дитячу установу з румуномовними групами.

Міністр з питань румунів звідусіль подякувала Україні за підтримку румуномовної громади з освітніх питань.

Відтак, Олександр Фищук висловив готовність обласної виконавчої влади до поглиблення партнерських стосунків з румунською стороною у різних сферах та подякував за сьогоднішню зустріч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #дитячий_садочок #румуномовні_групи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...