• Головна
  • В чернівецьких школах бракує педагогів
12:27, 23 серпня 2017 р.

В чернівецьких школах бракує педагогів

В чернівецьких школах бракує педагогів

До початку нового навчального року залишилося трохи більше тижня, проте у школах бракує вчителів.

Одна з причин – низька заробітна платня у вчителів-початківців, - ідеться у сюжеті телеканалу "Чернівці".

Масової нехватки кадрів у школах міста немає, та все ж статистика свідчить, що вчителів бракує, розповідає начальник Управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк. 

- На початок відпускної кампанії навчальні заклади задекларували порядку до 50 вакансій педагогічних спеціальностей. Там досить великий спектр працівників. До прикладу, вчителів інформатики-математики бракує, практичних психологів, певно, по декілька позицій і 1,3, 3 вчителі на кожну спеціальність.

Чимале навантаження – натомість низька заробітна платня у вчителів - початківців – одна з причин, чому з’являються вакансії. 

- Чому бракує? Природній процес відбувається, хтось іде на пенсію, хтось звільняється з якихось особистих причин. Не секрет, що зарплата педагога – початківця, мабуть, не така, як би хотілось нам, можливо і це десь відштовхує тих, хто хотів би долучитись до процесу навчання, - додає головний освітянин міста.

Та все ж левова частина вакансій у закладах освіти Чернівців – вихователі для дошкільних навчальних закладів.

- Зарплата вихователя у дитячому садочку ще менша, ніж зарплата у школі. Відповідно, своя специфіка роботи з маленькими дітками. Є навантаження, групи переповнені. Це все разом впливає. Зарплата початківця - це мінімальна заробітна плата 3200, яка є мінімальна у державі, - каже Сергій Мартинюк. 

Підвищення заробітної платні, а також зменшення навантаження, адже нерідко групи у садочках переповнені, - те, що допоможе покращити ситуацію – відзначають фахівці.  

#Чернівці #школа #педагоги
Оголошення
live comments feed...