• Головна
  • У Чернівцях студенти нарікають на умови проживання в гуртожитках (фото)
11:44, 29 серпня 2017 р.

У Чернівцях студенти нарікають на умови проживання в гуртожитках (фото)

У Чернівцях студенти нарікають на умови проживання в гуртожитках (фото)

Новий навчальний рік вже на носі. До першого вересня  – лічені дні. Тож, до його початку готуються учні і студенти. Останні, сьогодні почали поселення в гуртожитки. Проте умовами не усі задоволені.

Студенти нарікають на бруд та старі меблі. В адміністрації студмістечка кажуть, косметичний ремонт у приміщеннях мають зробити самі спудеї.

З першого вересня вони вже будуть на заняттях, а нині вирішують питання де жити. Спочатку студенти мають пройти реєстрацію. Таке правило поселення. У четвертому гуртожитку ЧНУ проживатиме майже 700 студентів, повідомляє Буковина. Серед них і першокурсник Ерік, котрий вивчатиме комп’ютерні науки. Показує хлопець нашій знімальній групі свою кімнату. Повсюди брудно, немає ортопедичних матраців та поламані вимикачі світла.    

ЕРІК ФРИЦЬКИЙ, СТУДЕНТ: «Я дивився хоча б елементарні гуртожитки у Львові були. І тут у ЧНУ імені Юрія Федьковича бачив фото нормальних гуртожитків. І зараз прийшов сюди і реакція –  до неможливості».

Не очікувала таких умов і мати хлопця Марія. На її думку, це не відповідає ціні за гуртожиток.

МАРІЯ ЮРЧИШИН, МАТИ СТУДЕНТА: «Я розумію, якимись і нашими зусиллями, але якісь зусиллями повинні прикладати люди, які працюють у цій установі, які утримують установу за наші кошти».

Плата за місяць у гуртожитку складає 400 гривень. У дирекції студмістечка наголошують, ремонт у кімнатах не проводять, адже цим мають займатися студенти.

МИКОЛА КИРИЛЮК, ДИРЕКТОР СТУДМІСТЕЧКА ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА: «Це записано у положенні про студентське містечко та правило внутрішнього розпорядку. Ми ремонтуємо систему опалення, систему водопостачання, газове приладдя за канікули, прожарюємо матраци, подушки, покривала».

Ростислав уже заселився в гуртожиток. Зараз він на другому курсі, зізнається як і торік перед початком навчального року має кілька годин господарських робіт.

РОСТИСЛАВ ГАЙДУКОВ, СТУДЕНТ: «В принципі тут непогано, але треба прибрати тут. Я хотів переїхати в цю кімнату, кращого тут не знайдеш. Це, типу, гарна кімната».

Цьогоріч же із підготовкою до поселення у гуртожитки виникали проблеми, адже студентів хотіли поставити на вахту, кажуть у студпарламенті. Усе через те, що були затримки із зарплатою для працівників гуртожитків. Однак, це питання вирішили.   

ЄВГЕНІЙ ЛЕЗУН, ГОЛОВА СТУДЕНТСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ЧНУ ІМ. Ю. ФЕДЬКОВИЧА:  «Унаслідок підняття плати, уже не виникає потреби, щоб студенти були на вахті в гуртожитках. Відповідно є велика економія коштів, які підуть на ремонт гуртожитків».

Загалом, в університеті планують, що в гуртожитках поселяться близько 3700 студентів.

#Чернівці #гуртожитки #студенти
Оголошення
live comments feed...