• Головна
  • Вандали понищили циферблат квіткового годинника у Чернівцях (фото)
16:55, 31 серпня 2017 р.

Вандали понищили циферблат квіткового годинника у Чернівцях (фото)

Вандали понищили циферблат квіткового годинника у Чернівцях (фото)

У Чернівцях із циферблату квіткового годинника, який розташований на площі Пресвятої Марії, зникла цифра "9".

Як повідомляє кореспондент molbuk.ua, інші цифри годинника, судячи з усього, хтось також намагався вирвати, бо вони буквально стирчали з-під землі.

"Я мешкаю неподалік, то майже щодня приходжу сюди, – розповідає місцева мешканка. – Вечорами тут збираються хлопці та дівчата і таке виробляють… Вилазять на годинник, гойдаються на стрілках, фотографуються, катаються на велосипедах по сходах. Роблю їм зауваження, а вони сміються: "Йди собі, бабко, куди йшла". А ранками сходяться бомжі. Бачите, вже сидять. Понапиваються і кричать. А поліції не видно".

Вандали неодноразово пошкоджували квітковий годинник, який встановили до 600-ліття Чернівців. Хоча на площі Пресвятої Марії встановлено декілька камер відеоспостереження, та за весь час не затримали жодного зловмисника і не відшкодували кошти на ремонт.

За висадження квітів на годиннику відповідає міський трест зеленого господарства. А за його роботу – комунальну підприємство "Міськсвітло". Кореспондент molbuk.ua зателефонувала директору, і він був неприємно вражений почутим. 

"Напевно, пошкодили цієї ночі, бо я там буваю майже щодня. Я в розпачі, навіть не знаю, що робити, – щиро зізнався Вадим Чубатюк. – Два тижні тому поламали стрілки, на яких хтось катався. Ми їх відремонтували. Доводиться постійно щось поправляти. Все нищать,а відповідальності ніякої. Звертався до поліції, та відповіді не отримав. На площі Пресвятої Марії я налічив до 13 відеокамер. Які з них працюють – не знаю. Чому не можна взяти записи і знайти порушників, щоби вони відшкодували заподіяне. У скверику на розі вулиць Руської і Петровича ми вже кілька разів міняли стовпчики, та щоразу їх ламають. Порушників теж не виявили. Поїду подивлюся, що там із годинником".

Через деякий час пан Вадим зателефонував. 

"Справді витягнули цифру "9", залишився тільки штир, – підтвердив. – Інші цифри теж намагалися витягнути, але не змогли. Може, це зробили бомжі. Бо цифри металеві, могли здати їх на металобрухт. Будемо приводити годинник до ладу. Не знаю, чи зможуть зробити цифру місцеві спеціалісти. Можливо, доведеться навіть звертатися до виробника – Київського годинникового заводу. Не знаю, скільки це коштуватиме. Знову напишу звернення до поліції, хоча не впевнений, що вони когось знайдуть". 

Подібні квіткові годинники є у Києві та Львові. Але мешканці бережуть їх, на відміну від чернівчан. Напевно, краще виховані і більше люблять своє місто. 

Нагадаємо, квітковий годинник на площі Турецької Криниці встановили до 600-ліття Чернівців 2008 року. Його вартість 94,7 тисячі гривень. Механізм виготовили на Київському годинниковому заводі. Діаметр годиника становить вісім метрів, а стрілки важать понад 10 кілограмів. Спершу акустичний механізм відбивав години боєм. Уночі циферблат годинника підсвічувався. Але все це знищили. 

#Чернівці #вандали #квітковий_годинник
Оголошення
live comments feed...