12:02, 10 вересня 2017 р.
У місті з’явився новий футбольний клуб – ФК "Чернівці"
Його зареєстрував Сергій КОРОЛЬОВ, який планує створити повноцінний клуб з власною школою підготовки футболістів.
Сергій взяв в оренду поле у парку Шевченка, яке відновлює для занять. Тренер Сергій Ільїн набирає групу 12-річних вихованців.
– Мій син почав займатися футболом у Києві (там ми жили). Зараз перебралися до Чернівців, де він хотів продовжити заняття, – каже С.Корольов. – Пішов у ДЮСШ № 1. Але я прийшов на тренування і побачив, що тут відбувається зовсім не те, що у київській спортшколі. Плану тренування немає, індивідуальної роботи з дітьми також, насамперед у плані підготовки майбутнього професійного гравця. Потім ми побували у моїх друзів в Італії у футбольній академії клубу серії В "Брешія". Коли я побачив у центрі міста цю "машину" – поля, басейни, медичний центр – зрозумів, що в Італії у юного гравця є всі можливості до розвитку. Згодом дізнався чимало про методику тренувань, тамтешні стандарти роботи тренерів з дітьми. Тоді й захотів, щоби таке було і у нас.
Сам Сергій футболом не займався. Та він має багато знайомих серед тренерів і в Чернівцях, де виріс і закінчив школу, і у футбольних академіях київського "Динамо" й донецького "Шахтаря", і за кордоном.
Каже, що і в Чернівцях є багато тренерів, які знають свою справу і можуть навчити дітей грати у футбол. Але у наших спортшколах підлітків не виховують професійних спортсменів з належною дисципліною, ставленням до футболу, спрямованістю на результат і відповідною мотивацією.
– Наприклад, Юрій Крафт – досвідчений тренер, виховав не одне покоління футболістів, постійно стежить за новими методиками роботи. Але коли грошей на розвиток школи немає, повезти команду на турнір дуже дорого, навіть м’ячів бракує, не кажучи вже про мізерні зарплати, – працювати важко. Так от у нього забрали кількох перспективних хлопців і не лише жодної компенсації не сплатили школі за роки роботи з цими футболістами, але й не подякували. Тому тренери не мають мотивації. В Європі ж це відпрацьовано: команди беруть молодих гравців, натомість виплачують школі компенсацію. Ці кошти йдуть на преміювання тренерів, які виховали футболіста, і на розвиток школи. Я наслухався і надивився, як працюють футбольні академії, як тренери підходять до роботи з талановитою молоддю, і вирішив спробувати у нас,– каже molbuk.ua Сергій.
Сергій Корольов зареєстрував футбольний клуб "Чернівці" і зараз займається створенням команди. Погодився працювати тренер Сергій Ільїн, набирає групи 12-, 14- і 16-річних вихованців.
Поле у парку більше схоже на город, грошей на нього немає. Сергій Корольов взяв його в оренду. Для юних футболістів буде передбачено час для тренувань, але на полі будуть займатися також і школярі. У перспективі планується повноцінний клуб, який гратиме для початку у товариських матчах, а далі виступатиме і в офіційних змаганнях.
"Я не хочу братися за вже існуючий клуб, бо маю на меті виховувати юних гравців з самого початку як професійних футболістів з відповідним ставленням до своєї роботи", – каже чоловік.
Перш за все Сергій Корольов береться виділити власні кошти та залучити інвесторів, а з часом бачить перспективу у співпраці з футбольними клубами Європи. Насамперед ідеться про використання їхнього досвіду у тренуванні, а з часом – і про перехід наших гравців туди.
– Це має бути цивілізована співпраця, вигідна для обох сторін,– каже С.Корольов. – Я вже мав попередні розмови з деякими клубами Італії та Чехії, вони виявили зацікавленість. Адже перехід готового сформованого гравця обходиться у величезні суми, які не завжди є окупними. Наприклад, наш Ярмоленко перейшов у "Боруссію" за 25 мільйонів євро. А щоб повноцінно увійти в команду, навчитися чути інших гравців на полі, йому може знадобитися і півроку. Тому клубу вигідно взяти талановитих юнаків за значно менші гроші, прививати їм командний дух, підготувати до гри. Так, у футбольних академіях європейських клубів якийсь час був великий наплив юних африканців. Але розчарування не забарилося – небагато з них "заграло". Виявилося, що у них інша ментальність: отримавши перші гроші, багато африканців переставали працювати. Тому інтерес до юних українських талантів, які є європейцями, спостерігається. До того ж, кордони зараз умовні, світ став близьким, і знайти партнерів в Італії чи Німеччині дуже просто. Конкретний приклад – чернівчанин Стас Багіров, який грав за "Буковину" у 2016 році, підписав контракт з італійською командою "Падова".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
17:35
13:00
11:12
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:57, Сьогодні
18:57, Сьогодні
08:25, Сьогодні
08:26, Сьогодні
18:57, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі