• Головна
  • Всесвітньо відомий економіст у Чернівцях розповів про особливості освіти в США
16:32, 12 вересня 2017 р.

Всесвітньо відомий економіст у Чернівцях розповів про особливості освіти в США

Всесвітньо відомий економіст у Чернівцях розповів про особливості освіти в США

Як ефективно викладачам навчати без методичок, як зацікавити студента, давши йому волю вибору, як відмовитись від державного протекторату і стати успішним вузом - про це та інше всесвітньо відомий економіст Роман Шеремета розповів сьогодні чернівецьким студентам і викладачам.

Викладач американського вишу провів у Чернівецькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету дві лекції, на яких розповів про особливості освіти в США.

Роман Шеремета відзначив, що всі університети в Америці приватні, отже, конкурентні, а тому й ефективні.

"Це дає мотивацію розвиватися і бути кращим", - сказав він.

Також економіст, який у 2015 році був визнаним одним з двох кращих українських економістів за версією Forbes, дав декілька порад щодо реформування вищої освіти в Україні. Одним з найбільш рішучих повинно стати рішення щодо ліквідації "поганих" університетів.

"Погані університети потрібно закривати, хороші залишати. Необхідно перестати підтримувати низькоякісні університети за рахунок платників податків. Це змусить їх підвищувати якість освіти і конкурувати за кращих викладачів в студентів", - заявив Роман Шеремета , пише АСС.

Фінансове питання, яке є одним з найбільш болючих для українських вузів, можна вирішити декількома пунктами. Зокрема, залучати приватний капітал.

"Назвати іменем мецената щось у вузі. Навіть ту ж кафедру в аудиторії назвати іменем, скажімо, Головацького, бо він дав кошти університету. І це нормально, бо він підтримав університет", - сказав Шеремета.

Міжнародні гранти можуть також принести чимало додаткових коштів. Реформування повинне торкнутися не лише освітньої галузі, але й наукового середовища. На думку економіста, почати необхідно з Національної академії наук. Її потрібно ліквідувати. Натомість створити Національний фонд розвитку науки, який би займався грантовою системою.

"Гранти повинні видаватися на конкурсній основі, а рецензенти мають бути закордонними. Це дозволить уникнути будь-якого кумівства", - додав Шеремета.

Значну роль у творенні освіти й науки необхідно відвести молоді. За словами Романа Шеремети, пікова продуктивність в галузі науки, як правило, є у віці 35-40 років. Тоді з'являються Нобелівські ідеї.

Довідково: Роман Шеремета — всесвітньо відомий український економіст, лідер рейтингу Forbes 2015 найкращих світових економістів (Рейтинг Top Economic Thinkers ), які отримали освіту в Україні. Нині працює доцентом кафедри Школи менеджменту ім. Везерхеда при Університеті Кейс Вестерн Резерв (США) і є спеціалістом в експериментальній економіці та теорії ігор. Науковим консультантом докторської дисертації Романа Шеремета є лауреат Нобелівської премії з економіки Вернон Сміт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лекція #економіст #Чернівці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...