• Головна
  • Ми чекали 200 років: в УГКЦ розповіли про історичне рішення Папи Римського щодо створення Чернівецької єпархії
10:15, 13 вересня 2017 р.

Ми чекали 200 років: в УГКЦ розповіли про історичне рішення Папи Римського щодо створення Чернівецької єпархії

Ми чекали 200 років: в УГКЦ розповіли про історичне рішення Папи Римського щодо створення Чернівецької єпархії

12 вересня стало відомо про те, що Папа Римський Франциск поблагословив рішення Синоду єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) про створення Чернівецької єпархії; це рішення було оцінено в церкви як історичне, оскільки віруючі чекали його на протязі майже 200 років.

Про це "Обозревателю" розповів глава Департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців.

"Це питання вирішувалося майже 200 років - із-за різних обмежень, через протидію з боку різних, скажімо так, чинників. У XX столітті не тільки війни перешкоджали розвитку нашої церкви в Чернівецькій області, але також і інші міжконфесійні чинники і впливу. Окремий статус цієї церкви - вимолений і довгоочікуваний", - підкреслив він.

Як пояснив священик, "до цього часу вся Чернівецька область входила в Коломийсько-Чернівецьку єпархію, відповідно, у неї не було юрисдикції і якихось адміністративних вертикалей, що перешкоджало її розвитку".

У цьому контексті спікер УГКЦ навів приклад колишнього Донецько-Харківського екзархату. "Його розподіл на Донецький і Харківський сприяло тому, що церква як в Харкові, так і в Донецьку почала активніше розвиватися. Поки такого поділу не було, церкві було важко розвиватися".

"Точно так само і тут. Створення єпархії дає можливість для кращого розвитку церкви, для забезпечення необхідної душпастирської опіки. Владика (єпископ. - Ред.) Приходить на конкретну територію, і буде піклуватися про віруючих, про священиків на цій території", - пояснив він.

Відповідаючи на питання, яку роль в цьому рішенні зіграв Папа Франциск, Ігор Яців сказав: "Згідно з Кодексом канонічних церков, глава церкви разом з синодом, враховуючи конкретні душпастирські потреби, має право самостійно приймати рішення, а у Святійшого отця (Папи Римського. - ред.) запитують тільки поради, а не дозволу. Історичність цієї події полягає також і в тому, що фактично вперше Синод нашої церкви прийняв рішення, і воно стало законом. Дізнавшись про це рішення, Святіший отець благословив його. Тобто було продемонстровано дію Кодексу канонічних церков, його норм і правил".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єпархія #Папа #УГКЦ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...