• Головна
  • Чому іноземцям у Чернівцях важко дихати?
12:27, 13 вересня 2017 р.

Чому іноземцям у Чернівцях важко дихати?

Чому іноземцям у Чернівцях важко дихати?

До Чернівців із Франції Жак і Віллі приїхали на велосипедах. В дорозі чоловіки були рівно місяць. На в’їзді до міста їх зустріли українські друзі і розпитали про враження від поїздки.

ВІЛЛІ РУФФІАК, ГІСТЬ ІЗ ФРАНЦІЇ: «У вас дуже щирі, привітні і гостинні люди. Але в Україні дуже погані дороги. А ще, що нас вразило – це повітря. Воно в Україні дуже забруднене. На дорогах багато пилу. Коли ми їхали до Чернівців, було важко дихати. Багато автомобілів зі шкідливими викидами. У нас цього немає, повітря в Франції чистіше».

Лише протягом минулого року, розповідають екологи, в атмосферне повітря області  потрапило 37 тисяч забруднюючих речовин. І 90% з них – це викиди саме від транспортних засобів, а ще – від підприємств.

ЛЮДМИЛА БРУШНІВСЬКА, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЕКОКОНТРОЛЮ ВОДНИХ РЕСУРСІВ ТА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ДЕРЖАВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Основними забруднювачами повітря у Чернівцях є Чернівецький хімічний завод, олійно-жировий комбінат, «Чернівцітеплокомуненерго» та безпосередньо автотранспорт, який складає найбільшу ланку забруднення. Основними сполуками, які викидаються в атмосферне повітря, є сполуки сірки, азоту та пилюка».

Якщо вірити дослідженням, які нещодавно провели аналітики порталу «Слово і діло», то в Чернівцях спостерігається перевищення норми фтористого водню, повідомляє Буковина. При обласному гідрометеоцентрі діє спеціальна лабораторія спостереження за забрудненням атмосфери. Там стверджують – ситуація не критична.

ОКСАНА ЯЦКОВА, НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗАБРУДНЕННЯМ АТМОСФЕРИ ПРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ГІДРОМЕТЕОЦЕНТРІ: «Фтористий водень ми відбираємо на третьому посту. Це вул. Головна 265 А. Індекс забруднення, який визначається, розраховується із врахуванням оптимальних значень по 5-ти домішках. То він, порівняно з 2016 роком, дещо знизився».

Всього у Чернівцях три таких пости, на яких проводять спостереження. Досліджують повітря за наявністю в ньому 9 інгредієнтів 4 рази на добу.

ОКСАНА ЯЦКОВА, НАЧАЛЬНИК ЛАБОРАТОРІЇ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗАБРУДНЕННЯМ АТМОСФЕРИ ПРИ ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ГІДРОМЕТЕОЦЕНТРІ: «Зараз у нас спостерігається якби перевищення трохи по формальдегіду. Це такі специфічні домішки. І по хлористому водню».

І це також через викиди від автомобілів. Порівняно з минулими роками, зазначають в лабораторії, ситуація радикально не змінилася, однак   шкідливих речовин у ньому побільшало.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #іноземці #повітря
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...