09:29, 15 вересня 2017 р.
У Чернівцях в лікарні виходили новонароджену дівчинку, яка ледве дихала
Лікарі називають її справжнім бійцем, а мама – «коханою крихіткою». 34-річна Олена Гостюк мріяла про донечку. І коли завагітніла – була на сьомому небі від щастя.
- У нас з чоловіком підростає 3-річний синочок. Коли ж дізналися, що чекаємо донечку, щастю не було меж, - зізнається Олена. – Щоправда, вагітність була непростою: кілька разів потрапляла до лікарні на «збереження». А на 30-му тижні вагітності, 2 серпня, лікарі терміново робили кесарський розтин.
Дитинка народилася, мов Дюймовочка: зростом 35 сантиметрів, вагою 1550 грамів. Жінка пригадує: донечка скрикнула – і замовкла. Ця тиша здалася їй найстрашнішою в житті.
- Вона не могла самостійно дихати, легені не були достатньо розвинені. Тож одразу лікарі забрали її до реанімації, - продовжує Олена Гостюк. – А чоловік того ж дня привіз до пологового будинку священика, який охрестив нашу дівчинку. Назвали її Варварою, пише АСС.
7 діб крихітна Варя провела на апараті штучної вентиляції легень, потім - на апараті, який подає кисень під позитивним тиском, щоби легені не складалися, а могли працювати повноцінно.
- Це були дуже важкі дні… Я постійно стояла біля кювезика, у якому моя донечка, підключена до кількох апаратів і трубочок, боролася за життя, і серце розривалося, - пригадує жінка. – У такі моменти допомагали лікарі. Вони не дозволяли здаватися і панікувати. Запевняли: все буде добре. Переконувала, що моя віра допомагає донечці боротися за життя. І я не здавалася. Завжди тихенько повторювала варі: «Ти сильна дівчинка, борися!». І вона боролася за життя.
Рятували крихітку у Чернівецькій обласній дитячій лікарні. Спочатку – у реанімації, потім – у відділенні для недоношених діток. Саме тут, жартує Олена, донечка від`їла собі щічки і почала посміхатися.
- Варвара дуже життєрадісна. Коли чує мій голос – завжди посміхається. Це дуже приємно! Вже й вагу набрала – важить 2340 грамів, - каже Олена Гостюк. – З нетерпінням удома чекає старший синочок.
Медики кажуть: виходжувати таких діток – непросто. Бо перших кілька тижнів їхнє життя безпосередньо залежить від спеціальної апаратури, медикаментів, злагодженій роботі лікарів та батьків.
- Такі дітки потребують особливої уваги і догляду. Так само і їхні матері, які зовсім не готові до того, що їхні крихітки з`являться на світ раніше терміну, - каже Олена Власова, головний позаштатний неонатолог Чернівецької області. – Спочатку крихітну Варю виходжували у режимі кювету, замість неї дихав апарат ШВЛ, пульсоксиметр слідкував за частотою серцевих скорочень, а годувати дівчинку доводилося через зонд. Потім її перевели в палату до матусі, де вона поступово і впевнено набирала вагу.
- Дуже важливо, що попри всі труднощі, нам вдалося зберегти грудне вигодовування дівчинки. Бо це - це 50% успішного виходження передчасно народженого немовлятка, - констатує Оксана Каралаш, лікар-неонатолог. - Також використовували метод «Кенгуру» - це коли дитинка постійно знаходилася біля маминих грудей. Вона відчувала материнське серцебиття, дихання, поступово вчилася сама утримувати тепло і, таким чином, швидше адаптувалася до життя у світі.
Уже сьогодні маленьку Варвару з мамою виписують додому. Крихітка, яка місяць тому не могла сама дихати, нарешті посміхнеться старшому братику та побачить рідний дім.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
10:08
18:03
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:57, Вчора
18:57, Вчора
18:57, Вчора
18:57, Вчора
08:26, Вчора
live comments feed...
Коментарі