• Головна
  • У чернівецькому університеті скорочують викладачів
20:00, 16 вересня 2017 р.

У чернівецькому університеті скорочують викладачів

У чернівецькому університеті скорочують викладачів

Частина викладачів ЧНУ імені Ю. Федьковича потрапили під скорочення.

Причина – зменшення кількості студентів. Студентів у ЧНУ стало менше на тисячу. Через це кількість викладацьких ставок також знизилася.

– Скоротили 50 викладацьких ставок, – розповіла Сільвія МАРУТ, проректор з економічних питань ЧНУ. – Викладачів не звільняли. Просто в межах кожної із кафедр прийняли рішення, кому надати цього року меншу кількість годин. Деякі викладачі змушені працювати на півставки, пише molbuk.ua

Також на кафедри вже не беруть викладачів-сумісників. Найбільше ставок скоротили на економічному факультеті.

– Порівняно з минулим роком кількість ставок зменшилась на 19. А 19 ставок – це приблизно 22 відсотки професорсько-викладацького складу, – розповідає Руслан БІЛОСКУРСЬКИЙ, декан економічного факультету. – Звичайно, коли відбувається скорочення ставок, це не додає наснаги для конкретної людини. На превеликий жаль, економічна криза, яка є в країні, не оминає і вищу освіту.

Оскільки у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати та збільшення комунальних платежів витрати і собівартість навчання зростають, а купівельна спроможність населення в той самий час знижується. І ті розрахунки, які проводить планово-фінансовий відділ і бухгалтерія, не дозволяють встановлювати вищу ціну навчання, яка би дозволила в повній мірі на повну ставку брати викладачів.

"Що стосується безпосередньо факультету, звичайно, для багатьох викладачів це досить болючий і складний процес, – зауважив Р. Білоскурський. – Хоча адміністрація факультету з усіх сил намагається оптимізувати цей процес таким чином, щоби він в жодному випадку не впливав на якість викладання і на навчальний процес".

На філософсько-теологічному факультеті скоротили 13 викладацьких ставок. Кількість викладацьких годин зменшили кандидатам та докторам наук.

– На такі зміни є об’єктивні причини, – каже Василь БАЛУХ, декан філософсько-теологічного факультету. – Держава виділила дуже мало місць державного замовлення на гуманітарні спеціальності. Наприклад, на "Релігієзнавство" – 10 державних місць на всю Україну. На "Богослов’я" – 0 державних місць. Загалом по факультету ми маємо лише п’ять державних місць на спеціальність "Соціологія". "Прикро, бо наш факультет – єдиний у ЧНУ, де немає жодного не кандидата наук, – додає Василь Балух. – У нас працює дев’ять штатних докторів і всі решта – кандидати наук".

До речі На юридичному факультеті, а також факультеті іноземних мов викладацькі ставки не скоротили. Оскільки тут навчається найбільше студентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧНУ #викладачі #скорочення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...