• Головна
  • Кардіологи кажуть кількість пацієнтів у Чернівцях восени збільшується
15:03, 29 вересня 2017 р.

Кардіологи кажуть кількість пацієнтів у Чернівцях восени збільшується

Кардіологи кажуть кількість пацієнтів у Чернівцях восени збільшується

Щороку  серцево-судинні захворювання забирають більше півтора мільйонів людських життів у світі.   Аби звернути увагу суспільства на цю проблему  щорічно 29 серпня починаючи з 2011 відзначається день серця. 

Єлизаветі Степанівні 75 років. В минулому вона вчителька молодших класів. Каже з улюбленої роботи ще 10 років тому довелося піти через стан здоров’я. Не думала, що таке свято як день вчителя буде зустрічати в стінах кардіологічного диспансеру. Тут на стаціонарному лікуванні пані Єлизавета вже вчетверте. Адже жінка перенесла не один інсульт, зараз в неї ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба та стенокардія.

ЄЛИЗАВЕТА ГЕРМАН, ПАЦІЄНТКА КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: « Було дуже критичне становище. Втрачала свідомість, прийшлося і з роботи піти.   Потрапила в дуже важкому стані, ходити важко дуже».   

Кардіологи кажуть  кількість  пацієнтів восени збільшується, адже більшість людей, які мають захворювання серцево-судинної системи, – метеозалежні, тож перепади температури впливають на їхнє самочуття, повідомляє Буковина.   Відділення хронічної ішемічної хвороби серця у обласному кардіологічному диспансері розраховане на 50 ліжкомісць. Нині на стаціонарному лікуванні тут знаходяться шістдесят двоє буковинців.

МАРІЯ ДУБІНСЬКА, ЗАВІДУЮЧА ВІДДІЛЕННЯМ ХРОНІЧНОЇ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «В нашому відділенні лікуються хворі з міокардитами, порушеннями ритму, стенокардією, гіпертонічною хворобою.   Набагато більше хворих у стаціонарі на лікуванні, осінь, зима, весна, коли іде загострення захворювань».   

Нині в кардіологічному обласному диспансері у п’яти спеціалізованих відділеннях, які обслуговують хворих з різним перебігом кардіологічних захворювань на стаціонарному лікуванні знаходяться майже 200 пацієнтів. Загалом впродовж року у стаціонарі лікується близько семи тисяч пацієнтів. Також є ті, хто на постійному спостереженні. Лікарі кажуть найчастіше у буковинців виявляють гіпертонічну хворобу, стенокардію та серцеву недостатність. А за рік діагностують більше 900 інфарктів.

ІРИНА МАКОВІЙЧУК, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «Ще раз населення має нагоду привернути увагу до такої важливої проблеми, бо нажаль смертність  від серцево-судинних захворювань переважає всі інші недуги і в загальній структурі сягає більше 66%. Це та основна недуга, яка  забирає найбільше життів, яка призводить до великої інвалідизації».   

Серце –  орган, який працює неперервно. Його часто називають «мотором» в організмі людини. Медики запевняють, нині на  серцеві недуги хворіють і діти, і молодь, і люди похилого віку. Для того, щоб уберегти себе від подібних захворювань потрібно дотримуватись простих правил здорового способу життя.

ВІТАЛІНА АНФІЛОФІЄВА, ЛІКАР-КАРДІОЛОГ КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «Насамперед, слідкувати за своєю вагою, слідкувати за їжею, не їсти соленого, копченого, харчових продуктів з добавками.   Активний спосіб життя, фізична активність це номер один для профілактики серцево-судинних захворювань і вчасно звертатися до лікаря».  

Окрім того, лікарі радять проходити профогляди у мезакладах. Та робити кардіограму хоча б раз на рік

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #кардіологи #пацієнти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...