15:03, 29 вересня 2017 р.
Кардіологи кажуть кількість пацієнтів у Чернівцях восени збільшується
Щороку серцево-судинні захворювання забирають більше півтора мільйонів людських життів у світі. Аби звернути увагу суспільства на цю проблему щорічно 29 серпня починаючи з 2011 відзначається день серця.
Єлизаветі Степанівні 75 років. В минулому вона вчителька молодших класів. Каже з улюбленої роботи ще 10 років тому довелося піти через стан здоров’я. Не думала, що таке свято як день вчителя буде зустрічати в стінах кардіологічного диспансеру. Тут на стаціонарному лікуванні пані Єлизавета вже вчетверте. Адже жінка перенесла не один інсульт, зараз в неї ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба та стенокардія.
ЄЛИЗАВЕТА ГЕРМАН, ПАЦІЄНТКА КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: « Було дуже критичне становище. Втрачала свідомість, прийшлося і з роботи піти. Потрапила в дуже важкому стані, ходити важко дуже».
Кардіологи кажуть кількість пацієнтів восени збільшується, адже більшість людей, які мають захворювання серцево-судинної системи, – метеозалежні, тож перепади температури впливають на їхнє самочуття, повідомляє Буковина. Відділення хронічної ішемічної хвороби серця у обласному кардіологічному диспансері розраховане на 50 ліжкомісць. Нині на стаціонарному лікуванні тут знаходяться шістдесят двоє буковинців.
МАРІЯ ДУБІНСЬКА, ЗАВІДУЮЧА ВІДДІЛЕННЯМ ХРОНІЧНОЇ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «В нашому відділенні лікуються хворі з міокардитами, порушеннями ритму, стенокардією, гіпертонічною хворобою. Набагато більше хворих у стаціонарі на лікуванні, осінь, зима, весна, коли іде загострення захворювань».
Нині в кардіологічному обласному диспансері у п’яти спеціалізованих відділеннях, які обслуговують хворих з різним перебігом кардіологічних захворювань на стаціонарному лікуванні знаходяться майже 200 пацієнтів. Загалом впродовж року у стаціонарі лікується близько семи тисяч пацієнтів. Також є ті, хто на постійному спостереженні. Лікарі кажуть найчастіше у буковинців виявляють гіпертонічну хворобу, стенокардію та серцеву недостатність. А за рік діагностують більше 900 інфарктів.
ІРИНА МАКОВІЙЧУК, ГОЛОВНИЙ ЛІКАР КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «Ще раз населення має нагоду привернути увагу до такої важливої проблеми, бо нажаль смертність від серцево-судинних захворювань переважає всі інші недуги і в загальній структурі сягає більше 66%. Це та основна недуга, яка забирає найбільше життів, яка призводить до великої інвалідизації».
Серце – орган, який працює неперервно. Його часто називають «мотором» в організмі людини. Медики запевняють, нині на серцеві недуги хворіють і діти, і молодь, і люди похилого віку. Для того, щоб уберегти себе від подібних захворювань потрібно дотримуватись простих правил здорового способу життя.
ВІТАЛІНА АНФІЛОФІЄВА, ЛІКАР-КАРДІОЛОГ КУ «ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ КАРДІОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»: «Насамперед, слідкувати за своєю вагою, слідкувати за їжею, не їсти соленого, копченого, харчових продуктів з добавками. Активний спосіб життя, фізична активність це номер один для профілактики серцево-судинних захворювань і вчасно звертатися до лікаря».
Окрім того, лікарі радять проходити профогляди у мезакладах. Та робити кардіограму хоча б раз на рік
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:25
Вчора
17:31
Вчора
16:11
Вчора
14:25
Вчора
12:35
Вчора
09:41
Вчора
Спецтема
Оголошення
19:24, 21 листопада
07:57, 23 листопада
19:24, 21 листопада
19:24, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі