• Головна
  • Чернівецькі педагоги розповіли про свої проблеми та мрії
19:02, 30 вересня 2017 р.

Чернівецькі педагоги розповіли про свої проблеми та мрії

Чернівецькі педагоги розповіли про свої проблеми та мрії

Про що мріють учителі з нагоди свого професійного свята та що їх найбільше турбує, дізнавалися журналісти.

"Замість того, щоби працювати з дітьми, ми заповнюємо папери"

Пауль ПШЕНІЧКА, вчитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею №1:

– За останні 25 років страшенно збільшилася кількість паперів, які вчитель повинен заповнювати. Причому дуже багато цих паперів – безглузді. З погляду вчителя не зрозуміло, нащо це все писати. Толку з цих паперів жодного. Це лише забирає час. Замість того, щоб працювати з дітьми, ми повинні заповнювати папери. Це мене дуже обурює. 

Крім того, держава повинна підвищити зарплатню вчителя до такого рівня, щоб він не існував, а міг працювати спокійно. Щоб міг винайняти житло, мати сучасну апаратуру для роботи. Це ж творча діяльність. Вчитель має дозволити собі кудись поїхати і підвищити свою кваліфікацію. 

Засмучує й те, що дуже мало годин виділяють на вивчення фізики. Також за 16 годин учня треба навчити такого складного предмета, як астрономія. Через це люди стають неосвіченими.

"Праця вчителя не пошанована державною"

Галина АБРАМ’ЮК, вчитель біології Чернівецької гімназії №5:

– Недарма навчальний рік триває дев’ять місяців. Хотілося би, щоби за період навчального року народжувалися в освітній площині розумні, гідні, славні українці, державотворці. 

Мені би хотілося, щоби професійний день став святковим. Буде це тоді, коли в країні настане мир, а праця вчителя буде пошанована державою.

"Про вчителів не знімають позитивних фільмів"

Ольга ЛАБА, вчитель української мови та літератури Чернівецької гімназії №4:

– Потрібно, щоби на державному рівні сформувався позитивний імідж учителя. І в цьому плані повинні працювати не тільки закони. От прийняли тепер новий "Закон про освіту", а є ще, наприклад, художні фільми. 

Мені не вистачає гарних фільмів про вчителів, як колись були "Велика перерва", "Доживемо до понеділка"… А це формує імідж учителя на державному рівні.

Зараз є гарні фільми про хороших поліцейських, добросердечних бізнесменів, які одружуються на дівчатах, які торгують фіалками… Але чомусь немає гарних фільмів про вчителів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #вчителі #проблеми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...