• Головна
  • Ветерани столичного "Динамо" їдуть на Буковину пограти у футбол
14:15, 2 жовтня 2017 р.

Ветерани столичного "Динамо" їдуть на Буковину пограти у футбол

Ветерани столичного "Динамо" їдуть на Буковину пограти у футбол

Це буде друга історична гра між мамаївською футбольною командою ветеранів з ветеранами динамівців. 8 жовтня цього року в Мамаївцях буковинці зможуть побачити іменитих гравців київського «Динамо», за плечима яких сотні матчів найвищого рівня та десятки завойованих нагород.

Уперше така зустріч в Мамаївцях відбулася 2008 року завдяки знаному Дмитрові Микулинському. Був і другий матч між ветеранами, та від проходив у Снятині сусідньої Івано-Франківщини.

У Мамаївцях Кіцманського району футбол, як й інші види спорту, були в пошані, доки був живий Микола Миколайович Кізима, музикант, свого часу дуже технічний футболіст і знаний футбольний суддя в області. Саме йому довіряли обслуговувати найвідповідальніші та принципові матчі.

Після двох приїздів уславлених ветеранів київського «Динамо» на Буковину, в нього вже був твердий задум – втретє прийняти їх в рідних Мамаївцях. Він навіть домовився з Макаром Гончаренком (головний тренер київської команди – авт.), під час приїзду до Лужан, про цю футбольну зустріч. Залишилось вирішити тільки фінансові питання та погодити дату гри, бо ветерани «Динамо» були того часу дуже затребувані в усіх куточках України.

І ось Гончаренко повідомляє Кізимі про можливість приїзду до Мамаївців восени 1987 року. Той звертається до основних спонсорів - голови місцевого колгоспу, директорів тепличного комбінату і птахофабрики. Та йому відмовляються допомагати. Останні два, зрозуміло, вони чужі для села, заїжджі, заробітчани. А перший ніби і свій, але теж виявився чужаком.

Проходить довгих десять років і старий вже Гончаренко знову телефонує в Мамаївці. Він таки хоче виконати свою обіцянку. Кізима знову йде до сільського керівництва. У колишньому колгоспі і тепличному господарстві знову відмовили, причому з насмішкою, тобі діду, мовляв, нічим зайнятись!? А директор птахофабрики Володимир Візнюк погоджується допомогти в організації матчу між динамівськими і місцевими ветеранами, пише Погляд.

Та матчу не судилося відбутися. У квітні 1997 року помирає Макар Гончарен- ко. Йому саме виповнилось 85 років. А через півтора місяця, у 43 роки, раптово помер і В. Візнюк

Після цих двох невдач Кізима відійшов від улюбленої справи, покинув посаду сільського інструктора по спорту. Але в Мамаївцях зростав його послідовник - Дмитро Микулинський, молодий та амбітний футболіст, коли закінчив виступи за сільську команду та вирішив стати її подвижником. Він стає підприємцем і по суті за власні кошти тягне футбольну команду. Та якось у розмові запевнив свого попередника (Кізиму) - ветерани київського «Динамо» обов’язково будуть в Мамаївцях!

У жовтні 2008 року гравці-ветерани прославленого столичного клубу вперше ступають на мамаївську землю: Іван Яремчук, Володимир Лозинський, Юрій Дмитрулін, Олександр Бойко, Віктор Хлус та ін.

Останні два - вихованці буковинського футболу. У воротах стояв Михайло Сирота.

Тоді в Мамаївцях динамівські ветерани виграли з рахунком 5:2.

Вінцем перебування зіркових киян у Мамаївцях був невеликий бенкет, який влаштував гостям Дмитро Микулинський у себе вдома. Це було приємною несподіванкою для них, адже до того їх приймали, як правило, у закладах громадського харчування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #ветерани #футбол #Динамо
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...