• Головна
  • На Буковині триватиме двомісячник охорони форелі
09:29, 5 жовтня 2017 р.

На Буковині триватиме двомісячник охорони форелі

На Буковині триватиме двомісячник охорони форелі

Здавна форель вважається королівською рибою. За своїми смаковими якостями ця риба – особливий делікатес з ніжним та смачним м’ясом. На Буковині вона водиться в основному у гірських річках. Зараз ця королівська риба опинилася на межі зникнення, а тому в останні роки мальком форелі зариблюють водойми.

ОЛЬГА ГРИНЬКО, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ ВІДДІЛУ ІХТІОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНСТВА РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «За останні 3 роки в річки Буковини, зокрема, Сірет, Прут, Черемош, було вселено 450 тис. екземплярів форелі. Для того, щоб форель підросла і була товарною, необхідно 3-4 роки».     

Державна установа «Рибоводний форелевий завод «Лопушно», що на Вижниччині, вирощує лососеві види риб для подальшого зариблення їх у рибогосподарські водні об’єкти західного регіону України.

ОЛЕКСІЙ РОМАН, ДИРЕКТОР ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «РИБОВОДНИЙ ФОРЕЛЕВИЙ ЗАВОД «ЛОПУШНО»: «На підприємстві ми вирощуємо форель, а також інші лососеві види риб. Зокрема, харіус, європейський лосось. У цьому році у річки було випущено 118 тис. екземплярів струмкової форелі, а також 41 тис. – райдужної. Вперше в Україні ми випустили в річку Черемош та інші річки 1,5 тис. екземплярів дунайського лосося».

Під час нересту форелі в Чернівецькій області триватиме двомісячник охорони цієї рідкісної риби, повідомляє Буковина.

ВАЛЕНТИН ФІЛІПЧУК, В.О. НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО АГЕНСТВА РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Починаючи з 10 жовтня, рибний патруль посилює охорону річок, де водиться форель. Штрафні санкції передбачають як адміністративну так і кримінальну відповідальність. За одну особину форелі штраф – 340 грн. Ми закликаємо буковинців у разі виявлення випадків браконьєрства, телефонувати на «гарячу лінію» – 066 067 38 69».

З квітня нинішнього року, відколи почав працювати чернівецький рибний патруль, на водоймах Буковини було виявлено понад 400 порушень правил рибальства. Вилучено 411 заборонених знарядь лову та 720 кг риби. Державі завдано збитків на майже півмільйона гривень.

#Буковина #нерест #форель #охорона
Оголошення
live comments feed...