• Головна
  • У Чернівцях руйнуються столітні будинки австрійської доби
21:05, 5 жовтня 2017 р.

У Чернівцях руйнуються столітні будинки австрійської доби

У Чернівцях руйнуються столітні будинки австрійської доби

Чернівчани звернули увагу на те, що старі будівлі, збудовані ще за австрійської доби дедалі більше руйнуються.

Буковинський художник Тарас Полатайко досліджує проблему із фасадами у місті. До них нікому немає діла, більшість тріщить по швах, каже він. Ба більше його обурює, що фасади паплюжать різними прибудовами, як-ось на вулиці Героїв Майдану.

ТАРАС Полатайко, художник:«Оця арка мала відповідати оцій арці. І подивіться, що зараз відбувається, вони зробили ось цю коробку в народі вона вже називається «Акваріум», тобто це вже немає відповідності затвердженому архітектурному проекту. І я це півроку сфотографував, запостив на «Фейсбуці» і люди почали обурюватися, ось це в черговий раз повторюється дійсно безкінечно».

Пояснити таку прибудову у відділі охорони культурної спадщини не беруться. Адже кажуть, нині не мають на руках відповідних документів. Тим часом фасади в місті ремонтують, щоправда частково і містяни до цього також мають докладати зусиль.

Вікторія Діденко, Головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради:«Ремонт фасадів проводиться за дольовою участю мешканців на ремонт фасадів відсоток мешканців у центральному історичному ареалі складає 30%, а 70 % складають бюджетні кошти».

На ремонт потрібні чималі кошти, яких не вистачає, кажуть в департаменті ЖКГ. Нині відновлюють у Чернівцях фасади п’яти будівель.

Джерело: bukovyna.tv

#будівлі #фасади #ремонт
Оголошення
live comments feed...