• Головна
  • Фільм чернівецького режисера увійшов до п'ятірки кращих українських фільмів
18:32, 9 жовтня 2017 р.

Фільм чернівецького режисера увійшов до п'ятірки кращих українських фільмів

Фільм чернівецького режисера увійшов до п'ятірки кращих українських фільмів

Документальний фільм, над створенням якого Дмитро працював чотири роки, існує в двох версіях: 50-хвилинної та 90-хвилинної прокатної

Видання DTF Magazine включило стрічку чернівецького режисера Дмитра Сухотлиткого-Собчука «Красна Маланка» до п'ятірки кращих українських фільмів знятих за останні 5 років. Документальний фільм, над створенням якого Дмитро працював чотири роки, існує в двох версіях: 50-хвилинної та 90-хвилинної прокатної.

Всупереч усталеній в українській культурі традиції, «Красна Маланка» далека від романтизації українського села як території чудес - не в останню чергу саме за це (відсутність критичного погляду) старше покоління кінематографістів так любить українське поетичне кіно, пише Погляд.

 Головна тема в цій роботі - святкування Маланки в селі Красноїльськ Чернівецької області і ті хтонічні шари, які розкриваються в процесі підготовки і проведення самих ритуалів.

Маланка - старе свято, що знаходиться на стику культур і парадигм християнства і язичництва. Цю суперечливість і в той же час природність Сухолиткому-Собчуку вдалося показати без «балакучих голів», закадрового голосу або нав'язливою музики. Тепер він закінчує роботу над короткометражним фільмом «Штангіст», в планах - повнометражний «Памфір»», зазначає видання.

#Чернівці #традиції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...