• Головна
  • Чернівчани найбільше страждають на біль у серці та шлунку
17:02, 13 жовтня 2017 р.

Чернівчани найбільше страждають на біль у серці та шлунку

Чернівчани найбільше страждають на біль у серці та шлунку

12 жовтня на території КП МТК «Калинівський ринок» за спільної організації фахівців ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та КМУ «Обласний центр здоров’я» відбулась профілактично-оздоровча акція «Довголіття – у здоровій їжі», присвячена Всесвітньому дню здорового харчування, повідомляє департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА.  

Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку  

Підприємці, працівники та відвідувачі ринку мали нагоду отримати безкоштовні кваліфіковані консультації й рекомендації лікаря-дієтолога з питань здорового харчування, корекції харчового раціону, питного режиму, необхідності здійснення дообстеження, а також дізнатись свій харчовий статус, індекс маси тіла, ризик виникнення захворювань, пов’язаних з неправильним харчуванням та надмірною вагою тощо. Також в ході акції було проведено дослідження загального стану здоров’я.

Студенти-медики ІV та VІ курсів роздали перехожим інформаційні листівки з рекомендаціями щодо дотримання правильного харчування та його впливу на стан здоров’я.

– На здоров’я людини впливають різні фактори: стан довкілля, кліматичні умови, соціально-економічні чинники і харчування. Якщо на перші три впливати важко, то харчування є тим фактором, який можна корегувати й легко зробити його менш шкідливим. Рівень здоров’я залежить від харчування аж на 70%. Однак незважаючи на його важливість, більшість надає перевагу їжі швидкого приготування. Як засвідчило дослідження, котре проводили влітку, 60% опитаних чернівчан регулярно споживають і купляють продукти технологічного виробництва та різноманітні напівфабрикати. Таке харчування не дозволяє отримувати потрібні організму нутрієнти та поживні речовини,  – розповідає лікар-дієтолог, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, кандидат медичних наук Мирослава Березова.

Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку 

Аналогічними стали й результати профілактично-оздоровчої акції «Довголіття – у здоровій їжі».

– Майже у всіх учасників виявили порушення стану здоров’я. Переважно показників артеріального тиску – надмірне підвищення чи зниження. Крім того, вони скаржились на біль в ділянці серця, шлунка, швидку втому. На погане самопочуття нарікали як люди літнього віку, так й молодь.  Зважаючи на те, що на ринку більшість харчується їжею швидкого приготування, це закономірно, – додає М. Березова. – Люди розуміють, що погіршення стану здоров’я може бути наслідком їхнього неправильного харчування, але в силу певних обставин не звертаються ні за консультацією, ані за медичною допомогою. Як правило, приходять коли стає дуже погано. Тому ми зробили крок на зустріч і самі відправились на ринок.

Через регулярне вживання фаст-фуду чернівчани страждають на біль у серці та шлунку  

В ході акції всі учасники отримали консультації та рекомендації щодо необхідності пройти дообстеження в медичному закладі. 

#Чернівці #акція #медики #обстеження #ринок
Оголошення
live comments feed...