• Головна
  • На Буковині в лісі виявили сімдесят шість нелегально зрубаних дубів (фото)
13:04, 16 жовтня 2017 р.

На Буковині в лісі виявили сімдесят шість нелегально зрубаних дубів (фото)

На Буковині в лісі виявили сімдесят шість нелегально зрубаних дубів (фото)

14 жовтня 2017 року до Кіцманського відділку поліції надійшло повідомлення про велику кількість зрубаних дерев в Кіцманському лісі.

Про це правоохоронців повідомив депутат міської ради Ігор Литвинюк, який відомий своєю боротьбою з незаконною вирубкою лісів.

Поліцейські, що прибули на місце події, виявили сімдесят шість зрубаних стовбурів дуба. Частина дерев лежала вздовж польової дороги поряд із пнями, що від них залишились.

Інша частина була складена в лісі, подалі від людських очей. Нажаль, фото не передасть всіх масштабів та відчуттів від побаченого.

Як нам повідомила поліція, за фактом буде відкрито кримінальне провадження за ст. 246 ККУ “Незаконна рубка лісу”.

Давайте приблизно підрахуємо, яких збитків отримала держава. В середньому кругляк дуба можна придбати на чорному ринку по п’ять тисяч гривень (5000) за кубічний метр. Маємо сімдесят шість (76) стовбурів і згідно таблиці, та беручи до уваги вже прописані на стовбурах розміри, робимо приблизний розрахунок.

Середня довжина стовбура – п’ять метрів, товщина – п’ятдесят два сантиметри. Помножимо сімдесят шість стовбурів на 1,25 м³ – отримаємо сто чотирнадцять кубічних метрів.

114 м³ (або, як кажуть в народі, два вагони лісу) множимо на п’ять тисяч гривень – отримаємо п’ятсот сімдесят тисяч гривень (570 000 грн.). Навіть тоді коли, наші підрахунки можливо не вірні, можна взяти хоча-б половину – це двісті вісімдесят п’ять тисяч гривень (285 000 грн.).

Не забуваємо ще про дрова, які залишились та які офіційно продають приблизно за вісімсот гривень кубічний метр (800 грн.). Без замірів підрахувати важко, та все ж таки декілька десятків тисяч гривень виручити за них можна. Тільки уявіть, якої шкоди завдано державі.

Обвинувачення поки не висунуто нікому, але підозрюються працівники Кіцманського лісництва, які вже неодноразово фігурували в заявах до правоохоронних органів, від активістів кіцманщини, що захищали ліси.

Нагадаємо, цього року активісти, депутати міської та районної ради, вже неодноразово перешкоджали лісівникам незаконно вирубувати ліс на цьому самому місці. Після написаних заяв до поліції та прокуратури незаконні рубки припинялись максимум на місяць і ситуація, на наш погляд, взагалі не змінилась. Замість того щоб робити свою роботу, чистити ліс від повалених дерев та “сухостою”, рубають здорові дуби, які представляють цінність.

От чому не зробити порядок, от з цим поваленим деревом? На ньому, до речі, є мітка, в той час коли на зрізаних дубах не було жодної! 

‌Рубати дерева безумовно потрібно, на те воно і лісництво, але робити потрібно за законодавством, щоб виручені кошти йшли в державну казну, а не в кишені злодіїв та посадовців, що їх “кришують”.

Ніхто не повірить, що місцеві органи самоврядування, правоохоронні, та всі інші не знають про ці злочини. Навіть коли вони скажуть, що знають і боряться з цією проблемою, то виникає питання – де результат!?

Не потрібно тикати пальцями в сторону Києва і звинувачувати у всьому “незламну” систему. В першу чергу такі проблеми потрібно вирішувати на місцях, адже не “білі ручки” київських чиновників рубають дерева без страху ані перед людьми, ані перед Богом – це роблять абсолютно прості люди, яких можна притягнути до відповідальності, та запобігти подальшим злочинам.

Коли такі місцеві негідники будуть не в змозі красти, тому що будуть за гратами, жоден високопоставлений чиновник не приїде “в костюмі” у Кіцмань рубати ліс замість них.

Коли ви скажете, що “на місця тих злочинців знайдуть інших”, тоді їх потрібно змінювати на порядних ґаздівських людей, коли таких немає – то ми нагадаємо, що у нас демократія.

Сам народ не те що може, а повинен контролювати роботу своїх обранців чи начальників, адже вони всього на всього наймані працівники. Саме байдужість хороших людей дає змогу негідникам руйнувати нашу країну.

Потрібно цікавитись роботою чиновників, тобто людей, які служать народу, не боятися протистояти їм та доводити справу до кінця. Це стосується не тільки даної проблеми, а й всіх інших проблем нашої держави, пише Кіцмань.Інфо

#Буковина #вирубка_лісу
Оголошення
live comments feed...