• Головна
  • Лілія Гриневич відвідала урок у румунській гімназії у Чернівцях і розповіла про тонкощі нового закону "Про освіту"
18:33, 20 жовтня 2017 р.

Лілія Гриневич відвідала урок у румунській гімназії у Чернівцях і розповіла про тонкощі нового закону "Про освіту"

Лілія Гриневич відвідала урок у румунській гімназії у Чернівцях і розповіла про тонкощі нового закону "Про освіту"

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич приїхала до Чернівців, аби обговорити статтю 7 нового закону «Про освіту».

– Як відомо, це мовна стаття, яка викликала дуже багато маніпуляцій і міфів, зокрема й про те, що ми будемо закривати школи національних меншин, звільняти вчителів, не дозволимо з 5-го класу вивчати предмети мовою національних меншин. Для нас надзвичайно важливо обговорити це і з фахівцями, і з представниками громад, щоб зрозуміти реальну картину, – заявила міністр під час брифінгу у Чернівецькому національному університеті.

Лілія Гриневич запевнила, закон передбачає, що всі школи із мовами національних меншин будуть збережені, діти навчатимуться рідною мовою, але при цьому дуже важливо, щоб вони добре знали державну мову – українську, пише Чернівецький промінь.

– Сьогодні результати ЗНО свідчать, що дуже значна частина дітей із мовами національних меншин, особливо тих мовних груп, які не належать до слов’янських, мають проблеми із рівнем державної мови. Так, понад 60% румуномовних учнів не склали тестування з української мови, понад 50% – із математики, хоча її викладали румунською, понад 60% – із історії України, і це означає, що ми повинні змінити ситуацію в наших школах і підняти там якість освіти, – пояснила міністр.

На думку пані Гриневич, знання державної мови – це великий фактор суспільної злагоди і інтеграції.

– Ми не прагнемо асиміляції представників національних меншин, кожна людина має дане Богом, законодавством, Конституцією право використовувати рідну мову і навчатися нею, але це не повинно перешкоджати її знанню мови державної, – зазначила посадовець. –

Нам треба зрозуміти, як покращити методики викладання української для румуномовних дітей, як підвищити кваліфікацію вчителів, які займаються викладанням у цих школах, які предмети і в якому обсязі можуть запроваджуватися у старших класах, коли діти вже готові. Наприклад, коли діти мають уже належний рівень української, такі предмети як історія України, географія, де багато прізвищ, географічних назв є саме українською мовою, значно органічніше будуть сприйняті і розширять словниковий запас дітей, якщо будуть викладатися українською мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закон #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...