• Головна
  • Скульптуру «Мати Австрія» пропонують встановити на площі у Чернівцях
17:05, 26 жовтня 2017 р.

Скульптуру «Мати Австрія» пропонують встановити на площі у Чернівцях

Скульптуру «Мати Австрія» пропонують встановити на площі у Чернівцях

Під час сесії міської ради депутат Тарас Бабух запропонував повернути скульптуру «Мати-Австрія» на площу Чернівців. Депутат розповів про історію цього визначного пам'ятника.

– У часи австро-угорського панування у Чернівцях існувала площа під назвою «Аустерплатц» – нині це Соборна площа. На ній був встановлений величний монумент – «Мати-Австрія». У 1918 році румунські загарбники брутально знищили його, а рештки закопали, – каже Т. Бабух. – У 2003 році час ремонтних робіт на вулиці Івана Франка у приміщенні нинішнього «Укрсоцбанку» віднайшли фрагмент мармурової скульптури. Про цей факт широко повідомляли у місцевій, європейській та світовій пресі. Тоді навіть провели перформанс під назвою «Безголова Австрія», оскільки скульптура після руйнації залишилася з відбитою головою.

Громадськість міста пропонувала використати скульптуру для приваблення зарубіжних туристів. Дехто хотів встановити її на Соборній площі міста, де вона була розташована й раніше, інші – у вестибюлі обласного Художнього музею. Та цього не сталося. Рештки знайденої скульптури нині зберігаються у приміщенні реставраційних майстерень Василя Кравчука, – продовжує депутат.

– Я пропоную врятований фрагмент монумента встановити на видне місце, щоб його бачили туристи та містяни. Вважаю, що необхідно створити комісію за участю кваліфікованих спеціалістів, депутатів та громадськості, які й вирішать подальшу долю цього історичного раритету. До неї пропоную включити історика Ігоря Буркута, художника Олега Любківського, керівника реставраційних майстерень та проректора Тамари Марусик, – додав Т. Бабух.

Депутати підтримали дану пропозицію, «за» проголосував 31 народний обранець, повідомляє Промінь

#Чернівці #площа #скульптура
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...