• Головна
  • На Буковині протестують проти будівництва МАФів (відео)
17:43, 27 жовтня 2017 р.

На Буковині протестують проти будівництва МАФів (відео)

На Буковині протестують проти будівництва МАФів (відео)

Знести МАФи та повернути дитячий майданчик. Проти встановлення кіосків протестують мешканці кількох будинків у Новодністровську. Вони обурені, що роботи ведуться без їх відома та погодження та ще й на території, де грається малеча. З’ясувати це питання мали депутати під час сесії міської ради

У мікрорайоні «Діброва» міста Новодністровськ поряд із багатоповерхівками почали будувати МАФи. Мешканка одного з будинків, Надія Федорівна, каже, про те, що тут буде забудова ні вона, ні сусіди не знали.

НАДІЯ ТУГАРОВА, ЖИТЕЛЬКА НОВОДНІСТРОВСЬКА: «Це єдиний у місті сквер, саме зелененький. По генеральному плану будівництва ось цих житлових будинків – то це є дитячий майданчик і прибудинкова територія, за яку ми платимо гроші і яка не вилучена для комерційної діяльності».

Про зону відпочинку нагадує хіба що гірка, яка розташована майже на стежині. Тепер мешканці будинків, де вже ведуться підготовчі роботи збираються тут щодня, аби висловити свій протест підприємцеві.

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Бетон ще свіжий, до кінця не застиг. На початку жовтня тут почали встановлювати три тимчасові споруди. На місці, де ще зовсім недавно був дитячий майданчик – зараз буде арт-кафе».

ВАЛЕРІЙ КУХАРЧУК, ЖИТЕЛЬ НОВОДНІСТРОВСЬКА: «Це будуть гуляння, він нам пояснив, що це буде дитяче арт-кафе з кальяном. І воно буде працювати до 24 години. Поки що з Кельменецької прокуратури ніякі відповіді нам не було. Просто є там якісь завірення телефоном, що вони реагують на це і будуть скасовувати паспорти прив’язки, які незаконно встановлюють ці МАФи».

Валерій Вікторович каже, намагалися призупинити будівництво ще тоді, коли зводили фундамент. Однак безрезультатно. Як усе відбувалося знімали на телефон, повідомляє Буковина

Схему розміщення понад 50 тимчасових споруд затвердили на сесії міської ради ще в травні. На це виділили 90 тисяч гривень. Відтак, мешканці звернулися до депутатів, де вимагали прояснити ситуацію. Ті ж у свою чергу, намагалися скасувати своє рішення.

МИКОЛА ПІТЬКІН, ДЕПУТАТ НОВОДНІСТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Всем предпринимателям, которым выдали преждевременные паспорта привязки и согласовать их остановку по из жителями приближающих домов. Если жители не согласны, то предоставить другое место согласно схемы, которое утвердили депутаты большинством голосов».

Водночас, на нинішній сесії міського голови Новодністровська Анатолія Болдишева не було. Тим часом секретар Наталія Кремняк каже, перед тим як встановити МАФи провели громадські слухання, підприємці отримали законно свої паспорти прив’язки. Тому бачить вирішення ситуації тільки у наступному.  

НАТАЛІЯ КРЕМНЯК, СЕКРЕТАР НОВОДНІСТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Згідно з роз’ясненнями юристів сказано, що є певні рішення, які мають одноразове застосування, тобто, якщо ми прийняли якесь рішення, згідно з яким виникли правовідносини, у даному випадку мерія дає паспорт прив’язки. Якщо є така ситуація, то ми уже скасувати своє рішення не можемо, це тільки у судовому порядку».

Приватний підприємець, на якого нарікають жителі мікрорайону «Діброва», Артем Ковальський розповідає, що не розуміє, чому люди обурюються.

АРТЕМ КОВАЛЬСЬКИЙ, ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Люди не хочуть розбиратися у питанні. Виходить їх небагато, їх є декілька, що проти. Тому що, я пройшов по будинках. У мене ось є листки із підписами з двох найближчих будинків, тобто 114 людей висловили мені підтримку».

Чи будуть судитися, жителі Новодністровська поки не вирішили, та, на думку Валерія Кухарчука, зараз важливо привернути увагу громадськості, влади та правоохоронних органів до болючої проблеми.

#Буковина #МАФи #протест #дитячий_майданчик
Оголошення
live comments feed...