• Головна
  • Чи будуть у сфері обслуговування у Чернівцях спілкуватися тільки українською?
18:53, 27 жовтня 2017 р.

Чи будуть у сфері обслуговування у Чернівцях спілкуватися тільки українською?

Чи будуть у сфері обслуговування у Чернівцях спілкуватися тільки українською?

У Чернівецькій міськраді сьогодні зареєстрували проект рішення "Про подолання наслідків радянської окупації у мовній царині в місті Чернівцях " , яким передбачається встановлення у місті правил щодо використання української мови у всіх сферах обслуговування, а також у рекламних оголошеннях, афішах, аудіо- та візуальній рекламній продукції.

Відповідний проект рішення зареєстрували депутати міськради від фракції " Свобода " Назар Моклович та Андрій Кандиба.

Проект рішення передбачає, що у Чернівцях мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності є державна мова – українська.

Також у проекті рішення зазначається про встановлення правил використання української мови у рекламних оголошеннях, вивісках, плакатах, афішах, повідомленнях.

" У випадку, якщо вивіска суб'єкта господарської діяльності є відображенням зареєстрованого знака іноземною мовою, встановлення такої вивіски можливе лише з обов'язковим зазначенням її перекладу чи транслітерації українською мовою рівновеликим шрифтом " , - зазначається в проекті рішення.

Окрім того, документом пропонується встановити, що у Чернівцях у всіх сферах обслуговування громадян вживається державна мова - українська.

" Надавач послуг зобов'язаний звертатися та спілкуватися з отримувачем послуг (клієнтом) державною мовою. Перехід на іноземні мови можливий за бажанням клієнта у випадку, якщо надавач послуг ними володіє. У всіх закладах сфери громадського харчування, торгівлі обов'язкова наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів, персонал зобов'язується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надати меню будь якою іншою мовою (за наявності) " , - йдеться у проекті рішення " свободівців " , пише molbuk.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мова #послуги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...