• Головна
  • Які зміни чекають на чернівчан після впровадження медичної реформи?
16:25, 1 листопада 2017 р.

Які зміни чекають на чернівчан після впровадження медичної реформи?

Які зміни чекають на чернівчан після впровадження медичної реформи?

Про те, які зміни чекають мешканців краю після впровадження медичної реформи поінформував під час прес-конференції в.о. директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Юрій Лесюк.

Як повідомив посадовець, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада України, ухваливши законопроект №6327 “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” у другому читанні та в цілому, дала старт вкрай необхідній медичній реформі.

«Відповідно до прийнятого документу, відбувається зміна системи фінансування галузі охорони здоров’я. Так, держава платитиме за кожну надану медичну послугу за зверненням громадян і ці гроші «йтимуть за пацієнтом». Відповідно до кількості та якості медичних послуг їх надавачі отримуватимуть від держави компенсацію», - зазначив Юрій Лесюк.

Відвідування лікаря стане більш доступним. Водночас, зміна принципу фінансування дозволить створити нові комфортні умови в амбулаторіях та лікарнях вже через декілька років. Лікарі нарешті зможуть отримувати високу легальну заробітну плату. Передбачається, що фінансова підтримка медичної реформи у 2018 році складе 10 мільярдів гривень.

Після реалізації медреформи громадяни отримають втілення конституційного права на охоронуздоров’я через щорічні чіткі гарантії надання медичних послуг. Відповідно до «Програми медичних гарантій», держава оплачуватиме 100% медичних послуг: екстреної медичної допомоги;первинної медичної допомоги;вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;паліативної медичної допомоги;медичної реабілітації;медичної допомоги дітям до 16 років;медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

За словами посадовця, увипадку, коли послуга не включена до «Програми медичних гарантій», вона сплачуватиметься за рахунок Державногобюджету України (через реалізацію відповідних держпрограм), роботодавцем та страховою компанією (через страховий поліс), громадянином (оплата лікарні наданих медичних послуг).

При цьому, громадянин зможе вільно обирати лікаря, без  прив’язкидо місцяреєстрації особи (прописки). Таким чином лікарі почнуть конкурувати за пацієнта через якість надання послуг, а не територіальним розташуванням. Окрім виняткових випадків, (у разі перевищення кількості укладених з пацієнтом декларацій)лікар не матиме права відмовитись від лікування пацієнта.

Як повідомив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації, механізм вибору лікаря пацієнтом покроково відпрацьований: кожен дільничний або сімейний лікар автоматично може запропонувати підписати з пацієнтом декларацію на обслуговування, як і кожен громадянин, котрий виявив власне бажання обслуговуватися у даного лікаря.

На 2018 рік передбачається виділення 370 грн. з державного бюджету на кожного хворого по декларації. Для людей похилого віку, котрі мають хронічні захворювання, відповідна сума буде збільшена.

«Медреформу впроваджуватимуть поетапно:очікується, що у 2018 році відбудеться старт реформи для первинної медичної допомоги. У 2019-ому реформують вторинну ланку надання медичної допомоги. А вже у 2020 має відбутись реалізація реформи для всіх видів медичної допомоги», - підсумував Юрій Лесюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #медреформа #зміни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...