• Головна
  • Каспрук заборонив надати в оренду земельну ділянку на Руській для будівель торгівлі
10:30, 7 листопада 2017 р.

Каспрук заборонив надати в оренду земельну ділянку на Руській для будівель торгівлі

Каспрук заборонив надати в оренду земельну ділянку на Руській для будівель торгівлі

Дію рішення міської ради, яким ПП «БК Центр-2000» надано в оренду земельну ділянку на вул. Руська,229-А площею 0,0164 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі зупинено розпорядженням міського голови Олексія Каспрука.

Міський голова зазначає, що це рішення міська рада прийняла з порушенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного кодексу України. Зокрема, відповідно до статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, коли є договір купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Оскільки приватне підприємство «БК Центр-2000» не надало документів, які б підтверджували набуття ним права оренди земельної ділянки, визначених частинами 2, 3 статті 134 Земельного кодексу України, міська рада не мала правових підстав для прийняття рішення про надання в оренду земельної ділянки цьому підприємству.

Увагу депутатів звернуто на те, що наявний договір купівлі-продажу тимчасової споруди від 25 квітня 2011 р. та акт прийому передачі цієї споруди не є документами, які підтверджують право власності на нерухоме майно, а відтак в силу частини 2 статті 134 Земельного кодексу України зумовлюють виникнення права на набуття в оренду земельної ділянки не на підставі результатів земельних торгів, повідомляє прес-служба міської ради.

В розумінні статті 181 Цивільного кодексу України тимчасова споруда не є нерухомим майном і речове право на неї не зареєстровано відповідно до вимог статті 182 цього кодексу та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Таким чином , зазначене рішення міської ради є протиправним і підлягає зупиненню. Підтвердити свою позицію у питанні надання приватному підприємству в оренду земельної ділянки на вул. Руська,229-А для будівництва та обслуговування будівель торгівлі без проведення земельних торгів депутати міської ради мають змогу на позачерговій 42 сесії міської ради, яка скликається 20 листопада 2017 року о 11 .00 годині в сесійній залі міської ради (площа Центральна, 1).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вето #мер #будівля
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...