Щороку на Буковині реєструють 100 – 110 нових випадків ВІЛ-інфекції

Щороку на Буковині реєструють 100 – 110 нових випадків ВІЛ-інфекції, Антоніна Сімаченко

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. На Буковині 911 ВІЛ-інфікованих пацієнтів перебувають на обліку в Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Як борються з цією недугою та чи забезпечені хворі необхідними ліками, «АССпекту» розповів Володимир Мочульський,  головний лікар Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

- Щороку в Чернівецькій області реєструємо 100 – 110 нових випадків ВІЛ-інфекції. Власне, протягом останніх п`яти років ситуація не змінюється. На щастя, наша область відноситься до регіонів з низьким рівнем поширення ВІЛ, - каже Володимир Мочульський. - З 911 хворих, які нині є на обліку, 504 отримують антиретровірусну терапію. Її призначають та видають виключно лікарі-інфекціоністи нашого центру.

На базі Центру є амбулаторно-поліклінічне відділення, кабінет «Довіра», стаціонар денного перебування, кабінет лабораторної діагностики, а на базі чоловічого Свято-Вознесенського монастиря - стаціонар денного перебування дитячого відділення. Там наразі перебувають 83 ВІЛ-інфікованих дітей під опікою владики Михайла Лонгіна. Усього ж в області 137 ВІЛ-інфікованих діток.

- Чи забезпечені хворі антиретровірусною терапією?

- Медичні препарати для антиретровірусної терапії ми отримуємо з різних джерел фінансування: як із держзакупівель, так і з Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Хворі забезпечені практично всім необхідним.

- СНІД – невиліковне захворювання, і багатьом людям його діагностують на пізній стадії. Де лікуються такі хворі, адже спеціалізованого хоспісу для ВІЛ-інфікованих у нас немає…

- На жаль, 261 ВІЛ-інфікований має четверту клінічну групу. Ці пацієнти потребують постійного медичного супроводу. У Чернівецькій обласній клінічній лікарні є блок СНІДу, в якому надається стаціонарна допомога важкохворим. Основна проблема ВІЛ-інфікованих у тому, що в них, як правило, поєднується дві патології – ВІЛ і туберкульоз. Найгірше – коли це розширена мультирезистентна форма. Хворих з таким діагнозом направляємо до КМУ «Лікарня «Хоспіс» для хворих на туберкульоз», що знаходиться в селі Молодія.

- Володимире Миколайовичу, що, на вашу думку, потрібно для того, аби Центр СНІДу працював результативніше?

- Тільки повне фінансування дасть можливість забезпечити всім необхідним і пацієнтів, і лікарів. Також хотілося би, щоб суспільство змінило своє ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. На жаль, у нас є лікарі, які досі цього не розуміють, хоча проводиться багато просвітньої роботи. Ставлять діагноз – і відгороджуються від людини. Телефонують нам, просять забрати пацієнта. Через таке ставлення хворі приховують свій ВІЛ-статус.

В ідеалі до 2020 року варто 90% населення області охопити тестуванням на ВІЛ, 90% хворих забезпечити антиретровірусною терапією, у 90% ВІЛ-інфікованих досягнути невизначеного вірусного навантаження. Тільки за таких умов ми зможемо зупинити епідемію. Адже лікування буде дорівнювати профілактиці. Знизивши до нуля вірусне навантаження, ВІЛ-інфікована людина не зможе інфікувати здорову. 

Буковина ВІЛ-інфекція пацієнти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі