Чернівчанин заплатить понад 400 тисяч гривень за нелегальних працівників

Чернівчанин заплатить понад 400 тисяч гривень за нелегальних працівників, Полісан Вікторія

За порушення законодавства про працю на підприємця у Чернівцях накладено штраф у розмірі 416 тисячі гривень.

Під час інспекційного відвідування посадової особи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області фізичної особи-підприємця (суб’єкт господарювання займається виготовленням борошняних та кондитерських виробів в обласному центрі) виявлено трьох працівників, котрі працювали на виготовленні продукції без укладання трудових договорів зі своїм роботодавцем.

Відповідного повідомлення про факт працевлаштування працівників до Державної фіскальної служби підприємцем надано не було, повідомляє Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця фахівець Держпраці здійснював спільно з дільничними офіцерами Чернівецького відділення Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області.

У ході інспекційного відвідування також встановлено: двоє працівників, котрих було задіяно на виробництві хліба та хлібобулочних виробів у фізичної особи-підприємця, є громадянами іншої держави і відповідного дозволу на працевлаштування в Україні, що його видає територіальний орган Державної служби зайнятості, не отримували.

З’ясовано, що табелювання працівників, облік їхнього робочого часу, бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку підприємцем не проводився. Загалом у роботодавця відсутні будь-які бухгалтерські документи щодо виплати заробітної плати працівникам та сплати податків.

Виявлені порушення є грубим нехтуванням законодавства про працю з боку фізичної особи-підприємця, тому посадовими особами Управління Держпраці у Чернівецькій області ухвалено рішення про накладення на суб’єкта господарювання штрафної санкції у розмірі 416 тисячі гривень.

Також складено протоколи про адміністративну відповідальність підприємця за порушення окремих частини статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення - " Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці " .

Протоколи щодо адміністративної відповідальності фізичної особи-підприємця наразі скеровано на розгляд до Шевченківського районного суду міста Чернівців.

Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує роботодавцям Буковини про застосування штрафних санкцій у разі порушення ними законодавства про працю.

Так, використання незадекларованої праці карається штрафною санкцією у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (96 тисяч гривень) за кожного нелегально працюючого працівника.

Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує на відповідальності роботодавців перед Законом за недопущення інспекторів Держпраці до перевірки з питань використання нелегальної зайнятості: за такі дії передбачена штрафна санкція у розмірі ста мінімальних заробітних плат – 320 тисяч гривень.

За створення перешкод або недопущення до перевірки інспектора з питань дотримання норм трудового законодавства роботодавцям загрожує штраф у розмірі трьох мінімальних заробітних плат - 9 600 гривень.

штраф працівники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі