• Головна
  • Поліцейський омбудсмен Оксана Ханевич розповіла у Чернівцях, які права громадян найчастіше порушують правоохоронці
19:11, 11 грудня 2017 р.

Поліцейський омбудсмен Оксана Ханевич розповіла у Чернівцях, які права громадян найчастіше порушують правоохоронці

Поліцейський омбудсмен Оксана Ханевич розповіла у Чернівцях, які права громадян найчастіше порушують правоохоронці

Поліцейський омбудсмен розповіла буковинцям про їхні права під час здійснення працівниками поліції своїх повноважень.

Старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини у Чернівецькій області Оксана Ханевич поспілкувалася зі слухачами «Радіо 10» у прямому ефірі програми «Суть речей».

Основним завданням поліцейського омбудсмена є здійснення контролю за дотриманням прав і свобод людини працівниками поліції при забезпеченні заходів з підтримки публічної безпеки та порядку, під час виявлення та розкриття злочинів, запобігання адміністративним та кримінальним правопорушенням та протидії злочинності, досудового розслідування кримінальних правопорушень, виконання інших завдань, покладених на поліцію.

Як розповіла слухачам старший інспектор з особливих доручень Оксана Ханевич, за рік діяльності до неї найчастіше надходили скарги на незаконне затримання громадян. Чи правомірно застосовували працівники поліції засоби примусу, чи вчасно надавалася правова допомога, чи мали змогу затримані повідомити родичів про місце свого перебування – кожен випадок поліцейський омбудсмен ретельно перевіряє. Кожне повідомлення про порушення прав людей розглядається, проводиться службове розслідування і з’ясовується, чи дійсно таке порушення мало місце.

Втім, є ситуації, коли люди звертаються надто пізно – через 7-8 місяців після певного випадку. В такому разі набагато складніше перевірити надану інформацію, встановити і покарати винних осіб.

Розповідаючи про свою роботу, Оксана Ханевич наголосила, що основна мета діяльності Управління забезпечення прав людини полягає в попередженні порушень в даному напрямку. «Населення має бути поінформованим про свої права, а працівники поліції повинні чітко виконувати свої обов’язки», – сказала поліцейський омбудсмен. З цією метою проводяться відповідні тренінги та лекції як для працівників поліції, так і для пересічних громадян.

Під час прямого ефіру слухачі радіостанції цікавилися у Оксани Ханевич правами неповнолітніх порушників закону, дотриманням прав затриманих в ізоляторах тимчасового тримання, мірою покарання поліцейських за порушення прав громадян тощо. На кожне запитання поліцейський омбудсмен дала вичерпну відповідь та закликала не боятися звертатися до неї зі скаргами на дії працівників поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #громадяни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...