• Головна
  • У чернівецьких дитсадочках катастрофічно не вистачає вихователів
11:33, 13 грудня 2017 р.

У чернівецьких дитсадочках катастрофічно не вистачає вихователів

У чернівецьких дитсадочках катастрофічно не вистачає вихователів

У дошкільних навчальних закладах міста не вистачає кадрів. Найбільше потребують вихователів, інструкторів з фізкультури, соціальних педагогів та керівників гуртків. Що з цього приводу думають батьки та чому молоді люди не поспішають працевлаштовуватись в ДНЗ.

Аліса мати трирічного Назарчика, який ходить до садочка в  молодшу групу. Жінка каже, тим що вихователі в дошкільному навчальному закладі її дитини часто змінюються не переймається.

АЛІСА ЧОРНЕЙ, МАТИ: «Це не є проблемою. В залежності від педагога, якщо педагог себе гарно рекомендує, дитині подобається, то сподобається і новий педагог».

Дошкільний навчальний заклад №53 у Чернівцях. У садочку 7 груп і він розрахований на сто дві дитини, а навчаються та перебувають тут – 194, з якими працюють 21 педагог. Пані Галина влаштувалась сюди асистентом вихователя декілька днів назад, повідомляє Буковина

ГАЛИНА ГРИЦЕВ, АСИСТЕНТ ВИХОВАТЕЛЯ ДНЗ №53 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ВІНОЧОК»: «Тяжко працювати коли велике навантаження, багато дітей, але не цінують фінансово. Потрібно збільшувати заробітну плату».

Лілія Гордійчук – керівник гуртка англійської мови. Працює у садку на півставки.

ЛІЛІЯ ГОРДІЙЧУК, КЕРІВНИК ГУРТКА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДНЗ №53 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ВІНОЧОК»: «Тому, що це початок, потрібно з чогось починати , з найменшого».

Завідуюча дитячим садочком  каже, нестача персоналу є, і пов’язує  її з тим, що колектив молодий, тому працівниці часто йдуть в декретні відпустки, а ті що приходять на зміну – не задоволені платнею.

ОРИСЯ МОЙСЮК, ЗАВІДУЮЧА ДНЗ №53 КОМБІНОВАНОГО ТИПУ «ВІНОЧОК»: «Два вихователя ми чекали з серпня місяця ось до першого грудня. Відразу подаємо заявки в центр зайнятості, нам підшукують кандидатури, приходить дуже багато людей, перше, що запитують заробітна плата. А педагог, молодий, отримує дві тисячі сто гривень.

Це санаторний дошкільний навчальний заклад №34 для дітей, які часто хворіють. Тут не вистачає двох вихователів. Тому Людмила Антоняк має додаткові години.

ЛЮДМИЛА АНТОНЯК,  ВИХОВАТЕЛЬ В СДНЗ №34: «Якщо є можливість то кожен з радістю підробляє, бо маленька зарплата. І я, бо кожен хоче більшої суми».

На сайті управління освіти оприлюднено 31 вакансія на посади педагогічних працівників  в дошкільні навчальні заклади міста. Найбільше не вистачає вихователів, інструкторів з фізичної культури, керівників гуртка, практичних психологів та соціальних педагогів.

ЛЮБОВ ГАВРИЛОВА, ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: «Останній рік ця проблема гостро відчутна, особливо в дошкіллі нашого міста. Перша сторона це звичайно матеріальна. Тому, що педагоги, які закінчують ВУЗ і приходять на роботу в дошкільний заклад отримують майже мінімальну оплату на рівні технічного персоналу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #ДНЗ #вихователі
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...