• Головна
  • Чому все більше буковинців виїжджає на заробітки за кордон?
11:01, 18 грудня 2017 р.

Чому все більше буковинців виїжджає на заробітки за кордон?

Чому все більше буковинців виїжджає на заробітки за кордон?

Тепер дедалі більше країн пропонують нашим громадянам легальну роботу, намагаючись так компенсувати втрати власної робочої сили через міграції у більш заможні країни. А тисячі українців і буковинців зокрема, працюють уже за кордоном.

Польща – офіційно і просто

Польща стала місцем наймасовішого заробітчанства українців – лише за 2016 рік туди на роботу виїхало близько мільйона наших громадян. Міграція триває і нині. Посередництво пропонують десятки фірм. Головна причина – максимальне сприяння польської влади, яка масово втрачає свої трудові ресурси через виїзд у Західну Європу, де заробітки значно вищі. Отож у Польщі українці можуть влаштуватися на роботу легально, швидко, і навіть відпрацьований там час зарахується до українського страхового трудового стажу. 

– Заробити там можна по-різному, було би бажання, – розповів molbuk.ua чернівчанин Сергій, який працює у Польщі вже кілька років і спробував різні спеціальності. – Зазвичай оплата погодинна – від 10 злотих година. Це біля 75 гривень. Але багато фахівців можуть мати і значно більше – наприклад, зварювальники навіть по 20-25 злотих. Польські роботодавці охоче беруть наших, оформляють усі папери. Якщо задоволені роботою – допомагають з отриманням карти побуту (тимчасовий вид на проживання, – авт.). Також заробіток залежить від регіону – зараз більше платять ближче до німецького кордону та на півночі в районі Гданська, там і роботи більше. 

У Польщі можна влаштуватися на роботу до 3 місяців навіть по безвізу за біометричним паспортом. Однак вибір вакансій у такому разі обмежений, переважно найважча робота. Роботодавці віддають перевагу найму на триваліший час і тому краще відкрити робочу візу. 

Додатковими перевагами Польщі є близькість мови і культури, велика трудова діаспора. Часто роботодавці надають житло (зазвичай платити треба лише за комунальні послуги). Також у Польщі визнають наші водійські права та документи про робітничі спеціальності.

Правда, з 2018 року трохи складніше стане з робочими візами – відкрити візу на підставну фірму вже не вийде, запрошення українця на роботу стане платним, а відпрацювати доведеться саме у тій фірмі, яка надасть запрошення.

Останнім часом з Польщею стали конкурувати Угорщина, Словаччина і Литва – працевлаштування українцям там теж спростили, а заробітки – на рівні польських.

Робота: будівництво, підприємства, склади (чоловіки), готелі, виробництво, с/г (жінки).

Зарплата: від 2000 злотих (біля 15000 грн), можна і 700-1000 доларів.

Мінуси: робота зазвичай по 10-12 годин 6 днів на тиждень 

Ізраїль – висока зарплата, але з ризиком

Доволі популярним місцем роботи є Ізраїль. Ця держава вже давно запровадила безвізовий режим з Україною, але для роботи необхідна робоча віза.

Деякі фірми пропонують допомогу з працевлаштування в Ізраїлі. Там високий рівень життя і зарплати чималі – у рекламі часто називають 2,5 тисяч доларів на місяць. Заробити стільки там справді можна, але заробітчанство супроводжується високим ризиком: Ізраїль постійно живе із загрозою тероризму, тож в аеропортах дуже прискіпливо ставляться до приїжджих. Негативно у близькосхідній країні ставляться і до заробітчан-нелегалів і за найменшої підозри можуть відправити назад. Траплялися випадки, коли з аеропорту завертали додому навіть справді туристів.

Однією з переваг є відсутність мовного бар’єру – носіїв російської там дуже багато, іврит вивчати не обов’язково.

Робота: підприємства, склади, будівництво (чоловіки), прибирання, доглядальниці (жінки).

Зарплата: 2-2,5 тисячі доларів

Мінуси: великі витрати на дорогу, дорогі послуги посередників.

Європа – відрядження з обманом

Поширеними стали пропозиції роботи в Чехії, Німеччині, Бельгії та інших країнах через польські фірми.

– Звичайно, можна відкрити трудову візу в Чехію чи Німеччину, але це дуже складно, – розповів працівник однієї з фірм із працевлаштування. – Тому за посередництво беруться поляки. Польська фірма бере до себе працівника з України, а потім йому оформляє відрядження на роботу у Чехію чи Німеччину. Такий спосіб роботи цілком законний, однак насправді, у більшості випадків, є обманом. Польські роботодавці часто обіцяють відрядження, але економлять на паперах і насправді робітник працює нелегально й мусить переховуватися від поліції, щоб не отримати депортації.

Робота: будівництво, заводи (чоловіки), прибирання, готелі (жінки)

Зарплата: 1-1,5 тисячі євро

Мінуси: сумнівна офіційність роботи, дорогі послуги посередників

Шахраї та посередники

Головною проблемою при працевлаштуванні є великий ризик шахрайства. Фірм, які пропонують допомогу в працевлаштуванні за кордоном, є дуже багато і в Чернівцях, а ще більше – в Інтернеті. Чимало з них справді співпрацюють з іноземцями – з підприємствами чи кадровими агенціями. Однак вистачає і шахраїв, які насправді лише допомагають з документами на візу, але відправляють на роботу за сумнівними схемами.

Так нещодавно в Ізраїлі виник скандал з українськими заробітчанами – сотні наших земляків назвалися біженцями з охопленого війною Донбасу, хоча насправді серед них було чимало мешканців з різних областей України. Очевидно, що за такою "легендою" людей відправляли туди фірми.

Також поширеним явищем є відверте обдирання українців – багато послуг насправді є безкоштовними, однак фірми-посередники беруть за них гроші. Тому краще звертатися або безпосередньо до іноземних кадрових агенцій, багато з яких уже мають україномовні сторінки в Інтернеті та представництва у нас, або до перевірених фірм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Буковина #заробітки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...