• Головна
  • Святий Миколай - покровитель дітей та моряків
12:03, 19 грудня 2017 р.

Святий Миколай - покровитель дітей та моряків

Святий Миколай - покровитель дітей та моряків

Сьогодні православні християни відзначають День святого Миколая. Найбільше полюбляють це свято діти, адже під подушкою вранці кожна дитина чекає свого подаруночка. Але ким же був цей загадковий благодійник?

Доказів про життя святого Миколи збереглося мало. Одними з джерел є перекази Святого Андрія Критійського ( VII ст.) та монаха-студита Івана з Константинополя ( V ст.).

За переказами Микола народився між 270 та 286 роками в грецькому місті-колонії Патара у провінції Лікія ( Мала Азія ). На той час це був елліністичний регіон.

За переказами його батьки Феофан і Нонна були багатими та глибоко віруючими християнами, які охрестили сина відразу після його народження, що було рідкістю на той час. Змалку Микола був дуже релігійним і вирішив присвятити своє життя богослужінню. Достеменно відомо, що будучи вченим юнаком, Микола переселяється до Мири, де продовжує навчання, а його дядько-єпископ висвячує ще молодого Миколу на священика.

Оскільки святий Микола вважається покровителем моряків, існує версія, що він також був мореплавцем або рибалкою, але ймовірніше, що його родина мала певне відношення до рибальства. По смерті батьків сину залишається великий спадок. Він вирішує роздарувати майно нужденним і здійснює цей задум протягом тривалого часу. Подібні випадки доброчинності достеменно відомі та підтвердженні історичними фактами, що стосуються інших єпископів IV ст.: Святий Амброзій та Василь Великий .

Роки ранньої душпастирської діяльності Миколи приходять на час сумісного правління двох римських імператорів Діоклетіана (правління 284 – 305 ) та Максиміана (правління 286 – 305 ), що й дозволяє приблизно оцінити вік Миколи. У 303 р. Діоклетіан виголошує право на переслідування християн. Після абдикації обох імператорів 1 травня 305 р. політика по відношенню до християн у двох частинах імперії була різною. В той час, як у західній частині імператор Констанцій Хлор (правління 305 – 306 ) не допускає до кривавого переслідування християн, у східній частині імператор Галерій (правління 305 – 311 ) продовжує політику Діоклетіана аж до кінця свого правління і скасував це рішення лише помираючи. Цей час з 303 по 311 рр. був найдовшим періодом переслідування християн у Римськїй імперії .

Багато років святий Микола був єпископом у Мирах. Згадані вище Св. Андрій Критійський та монах Іван зі Студійського монастиря (Константинополь) стверджують, що він брав участь у Першому Вселенському Соборі 325 р. у Нікеї , під час якого вдарив по щоці свого опонента Арія. Через це був заарештований, але до закінчення собору звільнений та виправданий. Серед підписів «символу віри» його ім'я не значиться, проте список збережено не повністю. Єпископ Теогнід Нікейський належить до персон, чия участь у соборі історично підтверджена. Згідно зі Св. Андрієм Критійським, Теогнід переконав Миколу у православному світобаченні.

Помер приблизно у 342 році. День смерті святого Миколи відзначають як День Святого Миколи щороку 6 грудня (церкви, що користуються Юліанським календарем, відзначають це свято 19 грудня).

Джерело:uk.wikipedia.org

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СвятийМиколай #священник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...