• Головна
  • Скільки буковинцям доведеться витратити на новорічний стіл?
10:42, 21 грудня 2017 р.

Скільки буковинцям доведеться витратити на новорічний стіл?

Скільки буковинцям доведеться витратити на новорічний стіл?

Економісти підрахували, що цьогоріч святкове меню обійдеться для однієї української сім’ї в мінімум півтора тисячі гривень.

Це Наталія Гаврилюк – вчителька чернівецької школи. Її сім*я – чоловік та двоє діток. Зі своєю донечкою Анастасією йде на ринок скупитися до свят. Спочатку пригледіла ялинку. 

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «250 гривень за ялинку для сімейного бюджету, це трішки дорого. Шукаємо меншу».

Далі харчі для салатів.

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Ми купили на святковий стіл шматок сиру, купили ковбаски і кусок м’яса. Це все нам обійшлося у 120 гривень».

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Ми взяли горошок, кукурудзу. Усе для салатів м’ясних та із крабових паличок. Ця покупка нам обійшлася у 110 гривень».

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Для овочевого салату ми придбали трішки овочів. Ця наша покупка коштує 100 гривень. Порівняно з минулим роком, дійсно, трішки дорогувато».

Підвищилась ціна й на рибу. Тут Наталія вирішила зекономити.

Продавець: «Червона риба від 360 гривень – це філе, а стейк – 330 гривень».

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Ні, цього року від червоної риби ми відмовимось».

Зараз Наталія витратила зі своєї кишені 380 гривень, а каже, мало що купила. Її сімейний бюджет дозволяє розщедритись на півтора тисячі гривень.

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Нам би дуже хотілося гідно зустріти новий рік, але наразі ми не можемо. Бо, ми, як середньостатистична сім’я, маємо ще заплатити за комунальні послуги, а також вбрати дітей та прохарчувати». 

Продавець Лада ажіотажу на ринку не бачила. Розповідає, що грошей в людей немає, та й ціни підвищились.

ЛАДА РАБЧУК, ПРОДАВЕЦЬ: «5-10 відсотків у порівнянні із минулим роком піднялись ціни».

Не уявляє свята Наталія без цитрусових. Радиться зі своєю донечкою.

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Для нашого новорічного столу за бажанням дитини придбали ананас та трішечки фруктів. Наша покупка обійшлася у 250 гривень».

Також вибирає і подарунок для своїх діток.

НАТАЛІЯ ГАВРИЛЮК, ЧЕРНІВЧАНКА: «Ми придбали подарунок для донечки. Вона дуже мріяла про такого зайчика. І для нашого синочка ми придбали ось таку гарну іграшку. Усе коштує 240 гривень».

Тепер Наталія підготувалась до свята. Каже витратила тисяча чотириста гривень, але це без випивки. Донечка подарункам рада, але каже…

АНАСТАСІЯ ГАВРИЛЮК: «Я надіюся наступного року отримати від Діда Мороза більше подарунків».

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ Буковини: «Ми підрахували, що перед новим роком середньостатистичний буковинець готовий розщедритись наступним чином: 200 гривень за ялинку, подарунки до нового року готові придбати за 300 гривень. Випивку не більше 500 гривень. А ось новорічне меню оцінюють у 1200 гривень».

Доцент кафедри фінансів та кредиту ЧНУ імені Юрія Федьковича Євген Ткач говорить, через зростання попиту, в період новорічних і різдвяних свят ціни на харчі ростуть, незалежно від тенденцій на ринку.

ЄВГЕН ТКАЧ, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ ТА КРЕДИТУ ЧНУ ІМ. ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА: «Виходить ситуація, що у 2016 році ціни зросли на 14% в порівнянні з 2015 роком. А в 2017 році ціни зросли на такий самий відсоток у порівнянні із 2016 роком. То виходить ситуація, що за два роки інфляція складає 30%. Поки не розвинуть підприємницький сектор у національній економіці, то будемо мати завжди такі наслідки».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Буковина #новорічний_стіл #ціна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...