• Головна
  • Чернівчани хочуть освітити усі пішохідні переходи у місті
19:02, 22 грудня 2017 р.

Чернівчани хочуть освітити усі пішохідні переходи у місті

Чернівчани хочуть освітити усі пішохідні переходи у місті

У вівторок, 26 грудня, серед інших питань порядку денного на сесії міської ради розглянуть петицію Дмитра Паладяна щодо освітлення всіх пішохідних переходів та заміни всіх ліхтарів на LED (ліхтарі) більшої яскравості на проспекті Незалежності. 

На офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради зареєстрована та набрала  261 голос  електронна петиція № 333 щодо освітлення пішохідних переходів та заміни ліхтарів на LED ліхтарі більшої яскравості на проспекті Незалежності.

У ході її підтримки мешканці міста пропонували здійснити додаткове освітлення усіх пішохідних переходів міста, у першу чергу тих, які розміщені на магістральних вулицях з інтенсивним рухом транспорту, біля закладів освіти, а також  звертали  увагу на необхідність  застосування інших заходів, спрямованих на підвищення безпеки  на дорогах міста, в тому числі виготовлення комплексної схеми організації дорожнього руху у м. Чернівці.

Загалом у місті є 148 регульованих та 144 нерегульованих пішохідних переходи. Додатково необхідно освітити 274 переходи, в т.ч.  у першу чергу 198  переходів, які розміщені на магістральних вулицях з інтенсивним рухом транспорту, біля закладів освіти. Для додаткового освітлення переходів  необхідно придбати обладнання на  суму 4,5 млн. грн., а також передбачити кошти на встановлення додаткових опор, виконання робіт.

На проспекті Незалежності на ділянці від вул.Головної до вул.Героїв Майдану є 8 нерегульованих та 4 регульованих пішохідних переходи. У проекті реконструкції дорожнього полотна на цій ділянці передбачається виконати заходи з підвищення безпеки дорожнього руху, зокрема облаштування островків безпеки, місць для розвороту транспорту, що обладнані відповідними дорожніми знаками зі світловідбиваючим покриттям та розміткою, обладнання світлофорів таймером зворотного відліку, що дасть змогу водію заздалегідь вирішити, чи слід йому продовжувати рух або варто пригальмувати.

Особлива увага надається додатковому освітленню пішохідних переходів, у першу чергу нерегульованих, зокрема шляхом встановлення підвісних ЛЕД-світильників з фокусованою оптикою або з бічними екранами задля унеможливлення бічного засліплення водіїв  чи інсталяція в бічну стінку світильника миготливого жовтого ліхтаря, який заздалегідь попереджає водія про наближення до переходу, пише Промінь

До проведення реконструкції  дорожнього полотна на пр.Незалежності першочергово пропонують додатково освітити 12 пішохідних переходів (орієнтована вартість обладнання – 360 тис.грн. без врахування вартості встановлення додаткових опор), замінити дорожні  знаки «Пішохідний перехід» на знаки із світлодіодною підсвіткою ( орієнтована вартість -280 тис. грн.), провести реконструкцію зовнішнього освітлення (орієнтована вартість - 700 тис. грн.).

Чернівецька міська рада вирішила:

1. Підтримати петицію щодо облаштування на проспекті Незалежності додаткового освітлення 12 пішохідних переходів, заміни дорожніх  знаків  «Пішохідний перехід» на знаки із світлодіодною підсвіткою,  проведення реконструкції зовнішнього освітлення із встановленням ЛЕД-світильників.

2. Департаменту житлово-комунального господарства  міської ради (Кушнірик Я.Д.) підготувати проект рішення міської ради щодо внесення відповідних змін до програми «Комфортне місто»  та подати бюджетний запит на виділення у 2018 році коштів для  виготовлення комплексної схеми організації дорожнього руху у м. Чернівці, облаштування  додаткового освітлення 198 пішохідних переходів, які розміщені на магістральних вулицях з інтенсивним рухом транспорту, біля закладів освіти, а також виконання  першочергових заходів із підвищення безпеки дорожнього руху на проспекті Незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #освітлення #пішохідні_переходи
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...